פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מהם התנאים לתשלום עבור ימי חג?

שוק העבודה הישראלי מורכב מעובדים בעלי דתות שונות ובעלי חגים שונים. במידה והחגים מתקיימים באמצע השבוע, מחוייב המעסיק לשלם שכר לעובד גם בימי חג שלא עבד. ימי החג אשר נקבעו בחוק כימים מסויימים ובהתאם לדתו של העובד. עובד יהודי או נוצרי יקבל דמי חג עבור 9 ימים בשנה, עובד דרוזי 10 ימים בשנה ועובד מוסלמי 11 יום. ימי החג הם ימים אשר נקבעו על פי חוק והעובד יקבל עבורם שכר כימי עבודה בפועל.

עובד המקבל שכר חודשי, אינו זכאי לקבל תשלום עבור חג שכן הוא בלאו הכי מקבל שכר חודשי קבוע אשר לא אמור להשתנות אם במהלך החודש העבודה הופסקה עקב חג. עובד בשכר שעתי/ יומי/ קבלני, זכאי לתשלום עבור ימי חג במידה ועבד יום בטרם החג וביום שאחריו. עובד, אשר עבד בימי חג, זכאי לתשלום הזהה ליום עבודה בשבת, כלומר 150% תוספת על שכרו ביום רגיל. גם במידה והעובד סיכם עם המעסיק מראש על תנאי ההעסקה ועל עבודה בימי חג, כמו למשל במקרה של עובדים בתחום המלונאות או מסעדנות, יהיה זכאי ל 150% בגין עבודתו ביום החג שנקבע ככזה על פי החוק.

 

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.