פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

תלוש שכר

תלוש השכר הינו המסמך המפרט את משכורתו של העובד והשכר אשר משולם לו ממקום העבודה. הנהלת החשבונות של החברה אחראית על תלוש השכר ועליה לפרט בו את הסכומים והניכויים הקשורים לשכרו של העובד. מרבית תלושי השכר בישראל הינם תלושים חודשיים אשר מוענקים לעובד בכל חודש עבור החודש שלפניו (לדוגמא, עבור חודש מרץ יקבל העובד תלוש שכר בחודש אפריל). 

 

חוק הגנת השכר, אשר נכנס לתוקפו בשנת 1958, מחייב את המעביד בישראל למסור את תלוש השכר לעובד כמה שיותר קרוב למועד התשלום בפועל. על פי רוב, מדובר במסמך אישי וחסוי אשר מוענק לעובד במעטפה חתומה.

 

כיצד בנוי תלוש שכר?

 

משכורות העובדים בישראל מושפעות מגורמים רבים כגון מיסים, הסכמים קיבוציים, חוזי עבודה, תנאים סוציאליים, בונוסים, עמלות, נסיעות, ביטוח לאומי וכו'. כמו כן, שכרו של העובד מושפע גם מוותקו במקום העבודה, מצבו המשפחתי, מצבו החברתי (לדוגמא, חייל משוחרר), אזרחותו, מקום מגוריו וכו'. פרטים אלו משתנים מעובד לעובד, גם כאשר מדובר בעובדים בתפקיד זהה באותה החברה. אי לכך, על פי החוק, תלוש השכר חייב לכלול את כל הנתונים הרלבנטיים כלפי העובד. תלוש שכר אינו יכול להיות בסיסי וזהה לגבי כל העובדים בחברה.

 

בדרך כלל מחולק תלוש המשכורת לשלושה חלקים עיקריים.

 

  • החלק הראשון – חלק זה כולל את פרטי הזהות של הצדדים כגון שם העובד, שם המעביד, מצבו המשפחתי והחברתי של העובד, היקף המשרה, תעריף השכר, פרטי חשבון הבנק אליו מועברת המשכורת וכדומה.
  • החלק השני – בחלקו השני של תלוש השכר מופיעים בדרך כלל רכיבי השכר והאופן בו הם מחושבים עד לכדי המשכורת הסופית. לדוגמא, תעריף קבוע בעבור כל יום ומספר ימי העבודה אשר ביצע העובד בפועל בחודש הספציפי. בחלק זה מופיע פירוט לגבי רכיבים נוספים בשכרו של העובד דוגמת אחזקת רכב, נסיעות, תוספות ייחודיות, דמי הבראה וכו'.בחלק השני מחושבים גם הניכויים משכרו של העובד כגון מס הכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות וכדומה. חלק זה מהווה למעשה חישוב של שכרו של העובד, כולל ניכויי החובה. בתחתית חישובים אלו, על פי רוב, מצוינים סכום הברוטו (המשכורת לפני הניכויים) וסכום הנטו (התשלום בפועל).
  • החלק השלישי – חלקו האחרון של תלוש השכר כולל פירוט לגבי סכומים מצטברים בגין רכיבים שונים במשכורתו של העובד. מידע זה משמעותי עבור עובדים בבואם לעשות תיאומי מס או בדיקה שנתית של מס הכנסה. העובדים יכולים, על בסיס המידע בחלק זה, לבדוק מה מצבם הפיננסי של קופות הגמל שלהם. בחלק השלישי מופיעים גם נתונים לגבי ימי החופשה המצטברים, ימי המחלה, הלוואות שונות וכו'.

 

המעביד לא נתן תלוש משכורת?

 

סעיף 24 לחוק הגנת השכר קובע כי מסירת תלוש שכר לעובד הינה חובה המונחת על כתפיו של המעביד. המעביד חייב לנהל רישום מסודר של זכויות המועסקים אצלו, לרבות רישום שעות עבודתם, ימי החופשה, קופות הגמל הרלבנטיות וכו'.

 

בפברואר 2009 הוכנס תיקון לחוק הגנת השכר והחובה למסור תלוש משכורת קיבלה משנה תוקף נוסף. במסגרת התיקון נקבעו מספר פרטים נוספים אשר אמורים להופיע בתלוש המשכורת. מעסיק אשר לא ימסור לעובד תלוש משכורת, או שיפר את הוראות החוק לגבי תכולתו של התלוש, מסתכן בעבירה פלילית. כמו כן, עובד אשר לא ניתן לו תלוש שכר כדין, יכול לתובע פיצויים ממעסיקו עד לרמה של 5,000 שקלים כנגד כל תלוש.

 

נטל ההוכחה בבית הדין לעבודה

 

בשנים האחרונות, כחלק מהמגמה הסוציאלית של בתי הדין לעבודה, נוטים בתי המשפט להעביר את נטל ההוכחה מהעובד אל המעביד. בעבר, עובד אשר לא שולם לו שכרו כדין היה אמור להוכיח בבית המשפט את השעות אשר בהן הועסק בפועל. כיום, מעסיק אשר לא מנהל רישום מסודר של משכורות העובדים, ולא מעניק להם תלוש שכר מפורט, יישא בנטל ההוכחה בבית המשפט. לאמור, המעביד יצטרך לשכנע את בית המשפט שאכן שולמו הסכומים הנטענים על ידו.
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.