פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

כיצד למנוע תביעות של עובדים?

 הדרך הבטוחה למנוע תביעות של עובדים, ובה בעת להבטיח שאם בכל זאת תוגש תביעה דינה יהיה להידחות, היא כמובן להקפיד להעניק לעובדים את מלוא הזכויות המוקנות להם לפי חוק, לפי הסכמים קיבוציים החלים עליהם ולפי חוזה העבודה.
עם זאת, מכיוון שדיני העבודה עשויים לעיתים להיות סבוכים,  עשוי מעסיק להיכשל במילוי חובותיו כלפי עובדיו בשוגג, למשל כאשר נוספות על זכויות העובדים בשל צו הרחבה שנכנס לתוקף והמעסיק אינו מיודע די צורכו כדי ליישם את השינויים.

במקרים כאלה עשוי גם מעסיק המשתדל באופן כנה למלא חובותיו לחשוף עצמו לתביעות מצד עובדים. גם במצב כזה ניתן עדיין לעשות רבות כדי למנוע הגשת תביעה, ובמקרה שכבר הוגשה להביא לפתרון העניין מחוץ לכותלי בית המשפט.
בדרך כלל עובד ידרוש מן המעסיק את הזכויות שהוא סבור שלא ניתנו לו בטרם יפנה לתבוע בבית הדין לעבודה. מעסיק שישכיל לבחון אם יש צדק בדרישות העובד, יקיים עימו דין ודברים, ישמע טענותיו וישמיע גם את עמדתו מנגד (אם העובד טועה אולי ניתן יהיה להבהיר לו טעותו) ויביע הסכמה להעניק לו בדיעבד את שהחסיר ממנו שלא כדין יוכל למנוע בדרך זו התדרדרות העימות עד לכדי הליך משפטי בבית הדין לעבודה.

נכון יהיה לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום דיני העבודה - הן בעת חתימת הסכם עבודה, הן בעת פיטורים והן בעת מו"מ עם העובד.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.