פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

תביעות ביטוח

נפצעת? רכושך נפגע? במידה והחלטת לתבוע את חברת הביטוח, מומלץ לדעת מספר נקודות חשובות לפני הפעלת הביטוח, וזאת על מנת להגדיל את סיכויי התביעה.

תיעוד הנזק

הדבר הראשון שיש לעשות עם קרות האירוע הביטוחי הוא תיעוד האירוע. בין אם מדובר במצלמת וידאו, מצלמת פלאפון או אפילו הקלטה קולית, יש לתעד כל פרט הקשור לאירוע מכל הזוויות האפשריות. אם, למשל, מדובר בפגיעת רכב, צלמו את הרכב הפוגע והרכב הנפגע, את הנהג המעורב בתאונה, וכן חפשו עדים לתאונה אשר יוכלו להעיד על התאונה בהמשך. תמונה אחת שווה 1000 מילים - תעדו כל פרט ופרט אשר יוכל להעיד על היקף הנזק.

הודעה לגורמים הרלוונטים ואיסוף ראיות

ברוב המקרים, עליכם להודיע על האירוע הביטוחי לחברת הביטוח מוקדם ככל האפשר. ייתכנו מקרים בהם כדאי לחכות עם הגשת התביעה עד להתבהרות היקף הנזק. במידה ומדובר באירוע הדורש התערבות משטרתית (כגון אירוע אלימות או פציעה גופנית), יש להודיע על כך למשטרה ולהצטייד בכל המסמכים הרלוונטים לתביעה, כגון תופס הגשת התלונה, דו"ח אירוע וכדו'. בנוסף, יש להתחיל באיסוף הראיות הרלוונטיות לתביעה:
1. במידה והתביעה היא בגין אובדן ימי עבודה, יש לאסוף תלושי משכורת של התקופה האחרונה.
2. במידה והתביעה היא בגין נזק לרכוש, יש לצרף לתביעה דו"ח שמאי המעיד על היקף הנזק.
3. במידה ואושפזת, יש להמציא אישורים רפואיים על כך.

יש להיזהר מלמסור מידע לא מדוייק לחברת הביטוח אשר יוכל לשמש ראייה נגדך בהמשך. לצאת מנקודת הנחה כי שיחות הטלפון מוקלטות ולהיזהר עם המילים. לא לחתום על שום טופס לפני שקראתם והבנתם כל מילה ומילה.

אמינות

שם המשחק בתביעת ביטוח הוא אמינות. עליך לשקף אמינות לכל אורך התביעה כדי למנוע מצב בו חברת הביטוח חושדת במרמה ומתחילה לחקור בעצמה את האירוע לפרטי פרטים. פעולות כגון תביעה בגין נזק שלא אירע, הוספת רכוש שלא ניזוק או כל פעולה אחרת הנגועה בשקריות עלולה להתפרש כתביעה שקרית, והתוצאה היא דחיית התביעה במלואה, ואף במקרים מסויימים, פתיחת הליך פלילי.

שימוש בעורך דין מקצועי

ישנם מספר סיבות מדוע כדאי להשתמש בעורך דין לצורך תביעת הביטוח, לדוגמא, חוקרי הביטוח. חוקרי ביטוח הינם אנשים ממולחים היודעים את עבודתם היטב. אנשים תמימים רבים נופלים בפח בחקירת הביטוח, וזאת משום שלא הייתה להם הכוונה מקצועית. כדי למנוע מצב בו חוקר מנסה מנצל את אי ידיעת זכויותיו של המתלונן, מומלץ להשתמש בשירותיו של עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח. באחד המקרים, חוקר הביטוח סיפר למתלונן כי ברצונו להקליט את תלונתו. לאחר שלכאורה סיים להקליטו, אמר החוקר למתלונן כי הוא שכח ללחוץ על כפתור ההקלטה והאם הוא מוכן לחזור על דבריו. מטרת התרגיל הייתה למצוא אי התאמה בין שתי ההקלטות ולהציג את התובע כלא אמין בפני בית המשפט. עורך דין היה עולה על התרגיל באותו רגע ומונע זאת.
 

סיבה נוספת לפנייה לייעוץ משפטי הינה העדר מודעות בנוגע לזכויות השונות. פעמים רבות, התובע כלל אינו מודע לכל הזכויות המגיעות לו מפוליסת הביטוח, כגון אובדן ימי עבודה, שיפוי על הוצאות בגין התביעה וכדו'. מומלץ אפוא לעבור על פוליסת הביטוח עם עורך דין כדי למקסם את גובה הפיצויים שתוכל להוציא מחברת הביטוח. 
 

קראו עוד בתחום:

ביטוח אחריות מקצועית, מהו?

מהו ביטוח אחריות מקצועית? אילו בעלי מקצוע מבוטחים בד"כ בביטוח זה?

ביטוח סיעודי - מהו ביטוח סיעודי וכיצד בוחרים פוליסה זו?

ביטוח סיעודי הינו חוזה בין המבוטח לחברת הביטוח, לפיו המבוטח משלם סכום חודשי (הנקרא גם פרמיה), וחברת הביטוח מתחייבת לממן עבורו עלויות סיעודיות כגון מטפלת סיעודית, אשפוז וכדומה...

מהי הונאת ביטוח?

הונאת ביטוח הינה ניסיון של מבוטח להשיג שלא כדין הטבה כלכלית מחברת הביטוח...

תביעת ביטוח וסוגיית ההתיישנות

אימתי תתיישן תביעת ביטוח? כיצד ניתן להאריך את תקופת ההתיישנות?

מדריך להגשת תביעת ביטוח

נפצעת? רכושך נפגע? במידה והחלטת לתבוע את חברת הביטוח, מומלץ לדעת מספר נקודות חשובות לפני הפעלת הביטוח, וזאת על מנת להגדיל את סיכויי התביעה...

מדריך לרכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

כיצד לבחור פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל? מהן האותיות הקטנות בחוזה? מהם ההיבטים אליהם חשוב לשים לב?

חברת ביטוח וחובת הגילוי

מהו היקפה של חובת הגילוי המוטלת על חברות הביטוח בבואם למכור פוליסות ביטוח ללקוח?

מה ניתן לעשות כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם בטענה כי המבוטח הפר את חובותיו?

פעמים רבות מעלה חברת הביטוח טענה לפיה המבוטח לא קיים את התחיבויותיו עפ"י הפוליסה ומסרבת לשלם. מה ביכולתו של המבוטח לעשות?

כיצד מתנהלת תביעה נגד חברת ביטוח?

כיצד תובעים את חברת הביטוח בצורה נכונה? מה החשיבות של ייצוג משפטי ע"י עו"ד בתביעה מול חברת הביטוח?

עוה"ד בתחום הנזיקין - תפקידו וחשיבותו

מהו עו"ד בתחום הנזיקין? מה תפקידו ומה חשיבותו?

כאשר נכס מושכר מבוטח בביטוח צולב ע"י השוכר וע"י המשכיר - מהו הדין?

מהו ביטוח צולב? מדוע הוא נגרם? כיצד ניתן להימנע מטעויות נפוצות?

תביעות ביטוח עקב נזק שנגרם ע"י צד שלישי

מה קורה כאשר הנזק נגרם ע"י צד שלישי? האם זו תביעת ביטוח רגילה?

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.