פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם אפשר להגיש תביעה שכנגד בבית הדין לעבודה?

אחת הדרכים בהן יכול מעסיק להתגונן מפני תביעה שהגיש כנגדו עובד (או עובד לשעבר) בבית הדין לעבודה היא להגיש כנגד העובד תביעה שכנגד. לעיתים עצם החשש מפני תביעה שכנגד די בה בכדי להרתיע לחלוטין מנקיטת פעולה משפטית כנגד מעסיק שלא מילא את חובותיו. חשוב לדעת כי למרות שסדר הדין האזרחי מאפשר לנתבע בבית דין לעבודה להגיש תביעה שכנגד הרי שבית הדין ידע לזהות מקרים בהם מדובר בתביעה שאין בה ממש וכל מטרתה היא ליצור לחץ על העובד התובע.

תביעה שכנגד יכולה להיות תביעה עצמאית, דהיינו כזו שאינה תלויה בתביעה העיקרית, או הודעת קיזוז, דהיינו תביעה שכנגד התלויה בתביעה העיקרית ואם תצלח תביא לקיזוז סכום מסוים מסכום הפיצוי שמבקש העובד.

בית הדין לעבודה מתייחס בחשדנות לתביעות שכנגד מתוך ידיעה שייתכן ומדובר בתביעה מאולצת שכל ייעודה הוא לסייע בהתגוננות מפני התביעה העיקרית.  אולם כאשר מסתבר שמדובר בתביעות מבוססות הוא ידון בהן בכובד ראש ויפסוק בעניינן בהתאם. 

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.