פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

את מי ניתן לתבוע בגין אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה – תביעות לתגמולים ופיצויים

ישראלי ממוצע יבלה לפחות 45 שנה מחייו בעבודה מסוג כלשהו, ובמקרים של עצמאים אף למעלה מכך. לאורך התקופה הארוכה הזו עושה כל אחד מאיתנו את מירב המאמצים לשמור על בריאות תקינה ועל כושר גופני סביר לביצוע העבודה אותה אנו נדרשים לבצע. אולם אורך התקופה, יחד עם ההתבגרות והבלאי הטבעי של גופנו, גורמים לעובדים לא פעם להיחשף למפגעים תעסוקתיים או בריאותיים, הגורמים להם פגיעה גופנית מהותית המונעת מהם את היכולת להמשיך ולעבוד. איבוד היכולת לעבוד מביא בהכרח לאובדן יכולת ההשתכרות של העובד ומכאן באופן מיידי לסיכון ממשי של יכולת הקיום המינימלית של הנפגע.

    

אדם המאבד את היכולת לעבוד ולהתפרנס בכוחות עצמו, מאבד את היכולת לעמוד בהתחייבויות ובתשלומים, את היכולת לרכוש מוצרי מזון ומוצרים בסיסיים אחרים, ובין רגע להפוך מאדם המתקיים בכבוד ועומד בזכות עצמו, לאדם התלוי בחסדי אחרים שאין לו את היכולת לנהל שגרת חיים בסיסית מינימלית. על מנת להימנע ממצב כזה, קבעה המדינה חוקים ותקנות לפיהן במקרים של אובדן כושר העבודה של האדם, יוכל האזרח להגיש תביעה לקבלת תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי במהלך התקופה בה איננו יכול להשתכר בכוחות עצמו. חשוב לדעת כי תביעה כזו לביטוח לאומי נוגעת לאובדן כושר עבודה זמני בלבד, כאשר במקרים בהם הפגיעה היא לצמיתות יכול הנפגע לבקש מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בו כנכה כל פי כללי המוסד, ולזכות בקצבת נכות בהתאם לאחוזי הנכות שייקבעו לו.

 

מעבר לתביעת גמלה מהמוסד לביטוח הלאומי, יכול נפגע שביטח את עצמו בחברת ביטוח פרטית בפוליסה הכוללת אובדן כושר עבודה, להגיש תביעה מקבילה גם לחברת הביטוח ולזכות בדמי הביטוח המגיעים לו בהתאם לפוליסה, וזאת בנוסף לתשלומים המגיעים לו מהמוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת חשוב לדעת כי לא ניתן לבצע כמה פוליסות מקבילות בכמה חברות ביטוח ולזכות בפיצויים מקבילים.

 

תביעות כנגד צד שלישי

מעבר לתביעות הפיצויים והתגמולים מחברות הביטוח השונות שמורה לנפגע הזכות לתבוע כל אדם או גוף ציבורי או פרטי אשר יוכל להוכיח כי הביאו באופן ישיר או עקיף לפגיעה בו. כך למשל יוכל עובד לתבוע את המעסיק שלו או את חברת הביטוח של המעסיק במקרים בהם נפגע כתוצאה מאי אספקת תנאי עבודה הולמים, כשלים במכונות הייצור או כל סיבה אחרת לפגיעה הנמצאת בתחומי אחריותו של המעסיק. אולם אובדן כושר עבודה איננו בהכרח תוצאה של ליקוי במקום העבודה וישנם גורמים נוספים רבים כמו מחלה אישית, או פגיעה מחוץ למקום העבודה היכולים למנוע את המשך עבודתו של אדם. כך למשל אדם שלקה במחלה ממאירה או נפגע בתאונת דרכים, יכול לאבד את כושר העבודה שלו למרות שתנאי עבודתו במקום העבודה מצויינים. במקרים כאלה יכול הנפגע לתבוע פיצויים מצד שלישי שאינם קשורים לפיצויים המגיעים לו מהביטוח הלאומי או חברת הביטוח הפרטית שלו.

 

בכל המקרים, חובת ההוכחה לאובדן כושר העבודה ולסיבות לגרימתה מוטלות על הנפגע. החקיקה בנושא היא מורכבת ומסובכת ולא רצוי להתמודד עם הנתונים באופן עצמאי. הדרך המומלצת ביותר להגיש בקשות או תביעות אישיות בכל הנוגע לאובדן כושר עבודה, היא בסיוע גורם משפטי מקצועי המכיר את החקיקה ואת הזכויות והחובות המוטלות על כל המעורבים בנושא. באופן טבעי ינסו הגורמים הנתבעים למזער את מידת הנזק או אף לנסות ולבטל את התביעה, ולכן עורך דין מנוסה המכיר את כל היבטי המקרה ומצוי בכל הנאמר בחוק, הוא זה שיבדיל בין איבוד יכולת הקיום הבסיסית לבין תביעה מוצלחת וקבלת כל המגיע לכם.

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.