פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

תאונות ספורט או תאונות במתקני שעשועים

אנשים רבים נפגעים במסגרת בואם לבלות במתקני שעשועים או תוך ביצוע פעילות ספורטיבית. מדובר לא אחת בפגיעות חמורות אשר עלולות להסב לנפגעים נזקי גוף רבים. אי לכך, במקום בו הפגיעה נבעה מחמת רשלנות או הפרת חובת זהירות מצד הממונים, קיימת עילה לנפגעים להגשת תביעה כנגדם. תביעות מסוג זה כוללות תביעות בגין רשלנות באבטחת מתקנים בתוך מתחם לונה פארק או פארק מים. כמו כן, תביעות אלו יכולות לעסוק בקבלה רשלנית של אדם למרתון ללא ביצוע הבדיקות הרפואיות הרלבנטיות.

 

חובת הזהירות

 

בעל מתקן, מארגן תחרות ספורט או בעלי מועדון תחרותי, חייבים כלפי לקוחותיהם או עובדיהם בחובת הזהירות המושגית. לדוגמא, בעל לונה פארק חייב לשמור על המתקנים בשטחו תקינים ולהקפיד על הסדר והארגון בתורים השונים. באותו האופן, בעלי קבוצת כדורגל צריך להקפיד על ביצועו הבדיקות הרפואיות המתאימות והימנעות מהרכבת שחקן פצוע במסגרת משחק או אימון. הפרה של חובה זו עלולה להקים עילה להגשת תביעה נגד האחראים בבית המשפט. זאת ועוד,  במקום בו נגרמו לנפגע נזקים בלתי הפיכים, ייתכן וסכום הפיצויים יהיה גבוה במיוחד.

 

אשם תורם

 

שימו לב, במקרים מסוימים רובצת אחריות מסוימת על הנפגע. לדוגמא, במקום בו מדובר בנפגע בוגר אשר לא נשמע להוראות מפורשות, ייתכן ובית המשפט יקבע כי הפגיעה נגרמה באשמתו. באותו האופן, הורים אשר לא שמעו להוראות בטיחות ובשל כך נפגעו ילדיהם, יהיו אשמים אף הם בנזקים אשר נגרמו לקטינים.

קראו עוד בתחום:

תאונה במתקן שעשועים ציבורי

מהי תאונה במתקן שעשועים ציבורי? את מי תובעים?

תאונה במתקן שעשועים פרטי

תאונה במתקן שעשועים פרטי, מתי קיימת עילה לתביעה?

מדריך לפני תביעה לאחר תאונה במתקן שעשועים

כיצד ניתן להתמודד עם נזקי גוף אשר נגרמו בגין פעילות במתקן שעשועים? האם פעילות ספורטיבית אשר גרמה לתאונה הינה עילה לתביעת פיצויים? מיהו הגורם המפצה?

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.