פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מהי שעת הנקה ומי זכאית לה?

 לפי חוק עבודת נשים עובדת בתקופה של עד ארבעה חודשים מתום חופשת לידה זכאית להיעדר מעבודתה למשך שעה אחת ביום, זאת בתנאי שהיא מועסקת במשרה מלאה. ההיעדרות, לכאורה, נועדה לצורך הנקת התינוק אך למעשה אין דרישה ששעה זו תהיה כרוכה בהנקה דווקא.

הכוונה היא לאפשר לאם להתמסר לטיפול בתינוקה תוך שהיא ממשיכה לעבוד במשרה מלאה. חשוב מאוד לדעת כי לפי חוק שעות עבודה ומנוחה אין מנכים את אותה  "שעת הנקה" הנ"ל משכר העבודה וכן היא לא באה על חשבון הפסקות רגילות אחרות להן זכאית האם העובדת.
עובדת שאינה מנצלת את זכותה לשעת הנקה לא זכאית לכל תוספת במשכורתה (או כל פיצוי אחר) בגין ויתור זה ובלבד שהויתור נעשה מרצונה. כאשר המעביד מנע ניצול הזכות לשעת הנקה ניתן לתבוע ממנו, בבית הדין לעבודה, פיצוי בגובה שעת עבודה רגילה לכל יום בו לא הורשתה האם לנצל את זכותה לשעת הנקה.
חשוב לציין כי אם שבחרה להאריך את חופשת הלידה מעבר ל4 חודשים נוספים (מן המועד בו הייתה אמורה לחזור לעבודה) מוותרת על זכותה לשעת הנקה.

בדרך כלל, מטעמי נוחות הן של האם והן של המעסיק, העובדת לא עוזבת את עבודתה באמצע היום כדי להיניק אלא פשוט מסיימת את עבודתה שעה מוקדם יותר ומקבלת עדיין שכר מלא. 

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.