פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מחלת מקצוע בעבודה - ליקויי שמיעה

נזקי שמיעה מהווים פגיעת עבודה רווחת בתחומי עבודה מסוימים: עובדים בשדות תעופה, במפעלים, בבניה וכדומה. עצמת הרעש אותה נאלצים העובדים "לסבול" במשך שעות מדי יום עלולה בהחלט לגרום לנזקי שמיעה. נזקי שמיעה יכולים להיות מוכרים כפגיעה בעבודה בשני אופנים - כתאונת עבודה כאשר מדובר בפגיעה חד פעמית שגרמה לנזקי השמיעה, או כמחלת מקצוע במקרים בהם הנזקים התפתחו באופן הדרגתי. . ההכרה בנזקי השמיעה כפגיעת עבודה חשובה מאד. נפגעי עבודה המוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי זכאים לטיפול רפואי, למענק או גמלה בשל אבדן שכר ואף לקצבת נכות במקרים מסוימים.

מהי מחלת מקצוע?

מחלת מקצוע הינה מחלה אשר נגרמה לעובד כתוצאה מתנאי עבודתו. על מנת שיוכר עובד כחולה במחלת מקצוע, עליו להוכיח כי הוא לקה באחת המחלות המופיעות ברשימה בתוספת לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה). כמו כן, מוטל על המבוטח להוכיח כי הוא חלה במחלה הנ"ל בעת שהיא הופיעה ברשימה וכי התקיים קשר סיבתי בין תנאי העבודה למחלה. רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה ומכילה גם נזקי שמיעה, בתנאים מסוימים.

נזקי שמיעה כמחלת מקצוע

החוק מכיר בנזקי שמיעה כמחלת מקצוע כאשר הוכחה עבודה ממושכת בתנאי רעש ממוצע ומשוקלל של 85 דציבלים לכל הפחות, וזאת באופן אשר נגרמה ירידה בתדרי השמיעה. סעיף 84א לחוק הביטוח הלאומי קובע מתי יוכר ליקוי שמיעה כפגיעת עבודה. החוק קובע כי הליקוי יוכר כאשר המבוטח נחשף לרעש מתמשך העולה על המותר וכושר שמיעתו פחת בשיעור של 20 דציבל לפחות בכל אוזן. כמו כן, יש להוכיח כי התביעה למוסד לביטוח הלאומי הוגשה עד שנה לאחר שתועד הליקוי לראשונה או עד שנה ממתי שהחלה הירידה בשמיעה - המוקדם מביניהם.


טנטון


החוק מכיר גם בטנטון כפגיעת עבודה. טנטון הינו רעש תמידי באוזניים אשר יוכר כפגיעת עבודה כאשר כושר השמיעה בתדירויות גבוהות פחת בשיעור של לא פחות מ- 25 דציבלים בכל אוזן, הכרה בטנטון כתאונת עבודה תוכר כאשר הטנטון גרם לפגיעה בתפקוד באופן אשר חייב פניות חוזרות ונשנות לטיפול רפואי ואשר תועדו לראשונה לפני שהעובד הפסיק לעבוד בתנאי עבודה של רעש מזיק. על אף התנאים הנ"ל, יתכנו מצבים בהם נפגע שמיעה שאינו עומד בכל התנאים יוכר כנפגע עבודה, נפגעים אלה יכולים לזכות בהכרה הנ"ל באמצעות דוקטרינת המיקרוטראומה אשר פותחה בפסיקה. לפי דוקטרינה זו, כאשר ליקוי השמיעה נובע כתוצאה מהצטברות של פגיעות מזעריות רבות תוך כדי עבודה, יוכר המבוטח כנפגע עבודה.

יש לציין כי במידה והליקוי בשמיעה נבע מהתרשלות המעביד – וזאת בגין אי עמידה "בסטנדרט הזהירות הסביר הנדרש ממנו כמעסיק" (למשל, לא סיפק אוזניות למניעת הרעש), ייתכן ותקום לעובד עילת תביעה נוספת נגד המעביד בגין רשלנות. לסיכום, ישנן מספר דרכים להכרה בליקוי שמיעה כפגיעת עבודה. המשותף ביניהן הוא הצורך להוכיח קשר סיבתי בין ליקוי השמיעה לתנאי העבודה. לשם כך, נדרשת חוות דעת מומחה. מכיוון שמדובר בתביעה אשר ההבדל בין כישלונה להצלחתה הוא משמעותי מאד, מומלץ להתייעץ עם עורך/ת דין טרם הגשתה.

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.