פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

שכר מינימום, מהו?

שכר מינימום הינו רף התשלום הנמוך ביותר שרשאי מעביד לשלם לעובדו במסגרת יחסי העבודה ביניהם. מטרתו העיקרית של החוק לשכר מינימום הינה להעניק לעובדים רשת ביטחון כלכלית סוציאלית, ולמנוע ניצולם והעסקתם בשכר רעב. אי לכך, מערכת המשפט הישראלית רואה בחומרה עבירות על חוק שכר מינימום, והמחוקק אף הניח בידי השופטים כלים פליליים בעניין זה. 

 

כיצד נקבע שכר המינימום?

 

בישראל, מתחלק שכר המינימום לשלוש קבוצות עיקריות – מבוגרים, נוער ובעלי מוגבלויות. שכר המינימום בארץ משתנה מפעם לפעם, וזאת בעקבות הסכמים קואליציוניים ותמורות פוליטיות. הגופים אשר משפיעים על קביעת שכר המינימום בישראל הן ההסתדרות העובדים, משרד האוצר, בנק ישראל, משרד התמ"ת והממשלה. כיום, שכר המינימום למבוגר עומד על כ-3,850 ₪ לחודש או 20.70 ₪ לשעה. שכר המינימום לעובד יומי בישראל הינו 177 ₪ לעובד המועסק חמישה ימים בשבוע, ו-154 ₪ למי שעובד במשך שישה ימים בשבוע.


שכר המינימום לנוער נקבע באופן משתנה בין הגילאים 16 ל-18 ונגזר באחוזים משכר המינימום של האוכלוסייה הבוגרת. בעלי מוגבלויות זכאים להגנת חוק שכר מינימום בהתאם לנכותם התפקודית וכושר עבודתם. לדוגמא, נכה אשר יכולת עבודתו מופחתת ב-70% ויותר לעומת עובד רגיל, יהיה זכאי לשכר מינימום בשיעור של 30% מהשכר לו זכאי אדם בריא.


האם ניתן לוותר על תשלום שכר מינימום?


שכר מינימום הינו אחת מזכויות העובדים הבסיסיות והחשובות ביותר במשפט העבודה. עובד איננו רשאי לוותר על זכאותו לשכר מינימום, וכל חתימה של האחרון על מסמך מסוג זה איננה קבילה בבית הדין לעבודה. לא זו אף זו – בתי הדין לעבודה נוטים להחמיר בפסיקתם עם מעבידים אשר לא שילמו את שכר המינימום כחוק (לדוגמא, במקרים של עבודות נוער, עובדים זרים וכו').


מהו שכר המינימום בעבור המגיע לעובד במשרה חלקית?


עובד אשר מועסק במשרה חלקית זכאי לתשלום שכר מינימום באופן התואם את היקף משרתו. לדוגמא, עובד המועסק בחצי משרה, זכאי לשכר מינימום בשיעור של מחצית משכר המינימום הקבוע בחוק. כמו כן, החוק מציין גם שכר מינימום שעתי, דרכו ניתן לבחון האם המעביד עומד בסכומים הנדרשים.


אי תשלום שכר מינימום – עבירה פלילית?


מעביד אשר לא השכיל לשלם לעובדיו שכר השווה או גבוה משכר המינימום, מסתכן בעבירה פלילית אשר בצידה עונש מאסר בפועל. כמו כן, החוק קובע כי הקנס בגין עבירה זו יכול להגיע עד ל-220 אלף שקלים. עובדי חברות כוח אדם אשר אינם מקבלים את שכרם, לא מהחברה ולא מהמעסיק בפועל, יכולים לתבוע הן את הקבלן והן את מקבל השירות. באותו האופן, במקרים בהם תאגיד איננו משלם שכר מינימום לעובדיו, קיימת חובה לפיקוח על עניין זה גם כלפי שותפים, דירקטורים, מנהלים פעילים ואף רואי חשבון ומנהלי חשבונות.


האם אי תשלום שכר במועד הוא עבירה על חוק שכר מינימום?


בפסק דין אשר ניתן לאחרונה בבית הדין לעבודה, הורשעו בפלילים בעלי חברה אשר לא שילמו לארבעה מעובדיהם את שכר המינימום במועד הקבוע בחוק. השופטים ציינו כי כאשר עסקינן בשכר מינימאלי, חובה על המעביד לעמוד בחובתו במועד הקבוע.


בעלי החברה טענו בבית המשפט כי השכר שולם כדין, אך באיחור, ועל כן מדובר בעבירה של הלנת שכר ולא עבירה על חוק שכר מינימום. עם זאת, בית הדין דחה את טענותיהם וקבע כי במקום בו קיימת הפרה של חוק שכר מינימום, על המשפט לצאת להגנתם של העובדים ולהטות את הכף למענם.
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.