פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

כיצד להתכונן לשימוע במשרד התמת?

 כדי לפטר עובדת בהריון חייב מעסיק לקבל לכך היתר מן הממונה על עניין זה במשרד התמ"ת (כיום משרד הכלכלה). חשוב לציין כי ישנן גם נסיבות אחרות בהן חייב מעסיק לקבל היתר שכזה, כך למשל כאשר מדובר בעובדת הנמצאת במהלך טיפולי פוריות, עובדת בחופשת לידה או השוהה במעון לנשים מוכות.

כחלק מהליך הטיפול בבקשה כזו מטעם המעסיק יזומנו הצדדים לשימוע בפני הממונה, שימוע זה מכונה "מסירת גרסה". כדי להבטיח סיכוי מרבי שהממונה יקבל את עמדתנו יש להיערך באופן המיטבי לקראת השימוע, כולל, במידת הצורך, קבלת ייעוץ משפטי.

מעסיק המגיש בקשה לקבלת היתר לפטר עובדת בנסיבות המחייבות קבלת היתר כזה יכין העתק מכל מסמכי הבקשה גם לשם מסירתם לעובדת. המעסיק יזומן לשימוע בפני הממונה ואם יחליט הממונה שיש מקום לכך יזומנו שני הצדדים (המעסיק והעובדת) לשימוע שיערך בצורת חקירה. הממנה ישאל את הצדדים שאלות לפי הגרסאות שמסרו מבעוד מועד בכתב. עובדת נדרשת להגיש גרסתה בכתב לפחות שבוע לפני מועד השימוע.
חשוב לנסח היטב את הגרסה בכתב ולהיות מוכנים לענות לכל שאלה שעשוי הממונה להפנות אלינו בעניין תוך שתשובותינו משרתות את ביסוס אמינותה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.