פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית הינו אחד מן התחומים הנפוצים ביותר בדיני הנזיקין. כמו כן, מדובר בתביעות אשר הפיצויים להם זוכים התובעים בהם (במידה ותביעתם מתקבלת) הינם מהגבוהים ביותר במשפט האזרחי. סקר אשר נערך לאחרונה בעבור משרד הבריאות מצביע על כך שמאות תביעות בגין רשלנות רפואית מוגשות לבתי המשפט ומשרד הבריאות מדי שנה. תביעות אלו כוללות רשלנות רפואית של רופאים, אחיות, רופאים מרדימים, חדרי מיון, טיפול נמרץ, מנתחים פלסטיים ועוד.

 

תביעות בנושא רשלנות רפואית, אינן עניין פשוט והגשתן דורשת מיומנות רבה. תביעות אלו מהוות חפיפה ייחודית בין מערכת המשפט לעולם הרפואה. כמובן, במקום בו נפגשים שני תחומים אלו, צריך לדעת לנהל את ההליך בצורה שקולה ומקצועית. שימו לב, במידה ונגרם לכם נזק בעקבות טיפול רפואי, יכול להיות שאתם זכאים לפיצויים.

 

רשלנות רפואית יכולה לנבוע ממספר רב של גורמים. לעיתים מדובר בטיפול רשלני (לדוגמא, ניהול לידה באופן רשלני או ניתוח פלסטי כושל) ולפעמים עצם אי-אבחנת המחלה עולה כדי רשלנות. כאן המקום לציין כי פעמים רבות מותירה אחריה הרשלנות הרפואית צלקות גופניות ונפשיות, ולא אחת מסתיים האירוע המצער במוות. כמו כן, בתי המשפט רואים בחומרה רבה רשלנות רפואית ונוטים לפסוק פיצויים נרחבים לנפגעים בגין רשלנות זו.

 

התביעות הנפוצות ביותר מסגרת רשלנות רפואית מוגשות בגין רשלנות רפואית בהריון, בלידה, באבחון מחלה, בניתוח פלסטי, בשיניים, בצבא, ברפואת גב, רפואת נשים ועוד.

 

 

קראו עוד בתחום:

הסכמה מדעת

מהי ההסכמה מדעת בתביעות העוסקות ברשלנות רפואית? האם כל הסכמה מהווה עילה לדחיית התביעה?

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון עלולה לגרום לתינוק ולהוריו נזקים קשים, הן מבחינה פיסית, הן מבחינה נפשית והן באספקט הכלכלי...

רשלנות רפואית בלידה

תביעות רבות העוסקות ברשלנות רפואית של רופאים במהלך הלידה מוגשות מדי שנה בישראל...

העדר רשומה רפואית

מהי החשיבות של הרישומים הרפואיים במסגרת תביעה בגין רשלנות רפואית? האם העדר הרשומה הרפואית מהווה עילה לדחיית התביעה?

ניתוח פלסטי רשלני

כיצד ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח פלסטי? האם טופס ההסכמה מהווה הגנה טובה לרופא?

זכויות החולה ורשלנות רפואית

חוק זכויות החולה התשנ"ו-1996 הינו חוק אשר עיגן לראשונה את זכויותיהם של חולים ומטופלים בישראל...

רשלנות בטיפולי שיניים

מהי רשלנות רפואית בטיפולי שיניים? האם ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות זו? כיצד יודעים אימתי מדובר ברשלנות רפואית?

רשלנות רפואית התיישנות

התיישנות בתביעות פיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית הינה סוגיה מורכבת אשר תלויה בנזק, בגיל הנפגע ובשורה של היבטים נוספים...

רשלנות רפואית בניתוחים

מהי רשלנות רפואית בניתוחים? כיצד ניתן להוכיח רשלנות בניתוח? האם מנותח אשר סבל מרשלנות רפואית רשאי להגיש תביעת פיצויים כנגד המנתח ובית החולים? מהו היקף אחריות הרופא לאחר הניתוח?

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.