פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מדריך לרכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

מרבית בני האדם הם שונאי סיכון מטבעם. עובדה זו מהווה את אחת הסיבות לרווחיות ענף הביטוח. כאשר אדם רוכש פוליסת ביטוח, הוא למעשה מבטח עצמו מפני סיכון עתידי – אבדן יכולת השתכרות, שריפת דירה, מחלה או פציעה וכדומה. ככל מוצר צריכה אחר, מסופק הביטוח על ידי חברות שונות, בתנאים ומחירים שונים.

רוכשי פוליסות הביטוח אינם תמיד שמים לב לאותיות הקטנות בחוזה בעת הרכישה, הכוללות לעתים קרובות תנאים אשר עשויים להשפיע באופן מהותי על קבלת הפיצוי, הכיסוי או הגמלה בעתיד, אם וכאשר יתרחש האירוע הביטוחי.

ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לספק למטייל וודאות וביטחון כאשר נמצא הוא במדינה זרה. מרבית ביטוחי הנסיעות מכסים טיפול רפואי במידת הצורך, עד תקרה מסוימת ומכסים אף מקרים של אבדן או גניבת מטען. מכיוון שבעת ההיזקקות לביטוח הנסיעות, מצוי המבוטח בארץ זרה ובדרך כלל במצב בריאותי ירוד, חשוב לדאוג מראש לכך שהכיסוי הביטוחי יהיה מיטבי. מאמר זה ינסה לספק מספר נקודות שחשוב לשים לב אליהן בעת רכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל.

הגדרת הנסיעה

חברות הביטוח מציעות חבילות שונות המתאימות לסוגי טיולים שונים. אין עוררים על כך שטיול מוזיאונים באירופה יבוטח באופן שונה מטרק בהימלאיה. כך, אם מדובר בטיול תרמילאי, מומלץ לרכוש חבילת חילוץ והצלה. כמו כן, אם מתכננים במהלך הטיול לקפוץ בנג'י, לעשות סקי או כל פעילות אקסטרימית אחרת- כדאי לרכוש כיסוי מיוחד לפעילות זו. ללא הכיסוי המיוחד, חברת הביטוח פשוט לא תשלם במידה ותיגרם פציעה כתוצאה מספורט אתגרי או אם יידרש חילוץ מכפר נידח בצפון הודו.

חשוב לשים לב שהכיסוי הביטוחי של הפוליסה כולל גם אסונות טבע: רעידות אדמה, שיטפונות וכדומה. בשנים האחרונות אנו עדים לכך כי מספר אסונות הטבע בעולם מצוי בעליה. לא כדאי להיקלע לסיטואציה כזו ללא כיסוי ביטוחי.

מיהו המבוטח?

מרבית חברות הביטוח דורשות כי הלוקים במחלה כרונית יבוטחו בפוליסה מיוחדת, אשר מכסה החמרת המחלה הקיימת. חולי אסתמה, למשל, אשר ירכשו פוליסה רגילה, עשויים לעמוד בפני שוקת שבורה כאשר יבקשו לקבל החזר על הוצאות רפואיות וחברת הביטוח תסרב בתואנה שדלקת הסימפונות שלקו בה במהלך הטיול היא החמרה של מחלת האסתמה שלהם. מבוטח החולה במחלה כרונית צריך להיות מודע לכך בעת רכישת הפוליסה.

כיסוי עלויות רפואיות

יש לבחון את פרטי הפוליסה ולבדוק מהו גובה הכיסוי במקרה של אשפוז, תרופות, ניתוחים וכדומה. כמו כן יש לבחון האם הכיסוי כולל הטסה רפואית לישראל. חשוב לבדוק גם את גובה ההשתתפות העצמית הנדרשת בעת קרות המקרה הביטוחי.

כיסוי מטען

ביטוח נסיעות כולל בדרך כלל גם ביטוח מטען. חלק מהפוליסות מכסות אבדן מטען על ידי חברת התעופה, חלק מכסות גם גניבת מטען, חלק אף מכסות מכשירים יקרים כמו מצלמות. בכל חברת ביטוח הכיסוי הוא עד סכום מסוים, בדרך כלל לא גבוה במיוחד. כדאי לברר בחברות השונות מה גובה הכיסוי לביטוח מטען ומה הוא כולל. לעתים משתלם אף להוסיף תשלום לפרמיה על מנת לבטח פריט מסוים, מחשב נייד לדוגמא.

חברות כרטיסי האשראי מספקות לבעלי כרטיסים מסוימים ביטוח נסיעות לחו"ל חינם לתקופת זמן מסוימת. לפני פניה לחברות הביטוח, כדאי לבחון האם הפוליסה המוצעת על ידי חברת האשראי מספיקה.
לסיכום, ישנם גורמים רבים שיש להתחשב בהם בעת רכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. לכל אדם ובכל נסיעה ישנם גורמים שונים שיש לקחת בחשבון טרם רכישת פוליסת הביטוח. כדאי לחשוב היטב טרם רכישת הפוליסה, על מנת לקבל את הכיסוי המיטבי בעת הצורך.
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.