פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מי קובע את דרגת הנכות הרפואית במקרה של תאונת דרכים?

 

 

 

דרגת הנכות הינה עניין מהותי ביותר בתביעה בגין תאונת דרכים - היא קובעת מהו הפיצוי שישולם לנפגע.

במקרה של תאונת דרכים שאינה תאונת עבודה, קביעת הנכות הרפואית נעשית ע"י מומחה רפואי המתמנה מטעם בית משפט.

במקרה של תאונת דרכים בעבודה, קביעת הנכות נעשית ע"י הועדה הרפואית שליד המוסד לביטוח לאומי כאשר קביעת הועדה מחייבת הן את הנפגע והן את חברת הביטוח.

אישית, אני מעדיף שדרגת הנכות תיקבע ע"י רופא מטעם בית המשפט שהינו אובייקטיבי בניגוד לוועדה הרפואית בביטוח לאומי אשר ישנו הרושם כי היא מחמירה יותר עם הנבדק ואינה "נדיבה" בקביעת דרגת הנכות. לכן, אן מדובר בתאונה בה יש נכות וודאית, רצוי לפנות בתביעה לבית המשפט ולסמוך על דרגת הנכות שתיקבע ע"י בית המשפט במקום לרוץ למוסד לביטוח לאומי, אשר עשוי לקבוע דרגת נכות נמוכה אשר למעשה תפגע בסכום הפצוי. מצד שני, לדרגת הנכות הנקבעת ע"י המוסד לביטוח לאומי יש יתרון משמעותי בכך שהיא חוסכת את כל השלב הארוך בבית המשפט עד לקביעת דרגת הנכות ע"י המומחה ומקרבת את הנפגע אל הפיצוי.

 

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.