פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם כדאי להתפשר עם העובד?

 מובן שאין תשובה חד משמעית לשאלה זו אולם באופן כללי בדרך כלל עדיף, אם ניתן, להגיע לפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט, למשל באמצעות גישור אליו מפנה בית הדין לעבודה במקרים מתאימים.
ישנם מעסיקים החוששים שבית הדין לעבודה נוטה לטובת העובד ושואלים את עצמם אם לא כדאי להתפשר עם עובד שתבע אותם ולא לעמוד על שלהם עד לקבלת פסק דין. למעסיקים כאלה יש לומר שלמרות שישנם מי שסבורים שבית הדין לעבודה מיטיב עם עובדים, בפועל אין לכך אחיזה במציאות.

בית הדין לעבודה הינו ערכאה שיפוטית שתפקידה לפתור סכסוכים על רקע יחסי עבודה ומתחום דיני העבודה. השופטים אמנם מודעים לפערי הכוחות הקיימים לעיתים קרובות בין עובדים ומעסיקים (לטובת המעסיק כמובן) והם אכן פועלים להבטיח שהעובד יזכה למשפט צדק אולם הם בפירוש לא יעניקו לעובד זכויות שלא מן הדין.
לפיכך מעסיק אינו צריך להיחפז ולהסכים לכל פשרה, מומלץ מאוד לפעול להגיע לפשרה הוגנת ואם זה לא מתאפשר לא לחשוש מפני עימות בין כתלי בית הדין לעבודה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.