פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

תוך כמה זמן ניתן פסק דין בתביעה?

 כמו בתחומי משפט אחרים, קשה מאוד לקבוע כמה זמן תארך תביעה בבית דין. משך התביעה תלוי במורכבותה, בנכונות הצדדים להגיע לפשרה, בייצוג הצדדים על ידי עורך דין, אופן ניהול התביעה על ידו ועוד. באופן כללי תביעה בעניין יחסי עובד-מעביד עד סכום של 26,000 שח (נכון לשנת 2013) תתברר בדיון מהיר וצפויה להסתיים בתוך שנה, תביעות בסדר דין רגיל עשויות להסתיים רק בתוך שלוש שנים, במקרים חריגים אף יותר.

אין משמעות הדבר כי כל תיק אורך 3 שנים - ישנם כאלו שמסתיימים כבר בהליך הגישור לאחר חודשיים, כאלו שמסתיימים בדיון הראשון וכאלו שמגיעים עד לפסק דין לאחר שעברו את כל ההליך.

אחת הדרכים לקצר את משך ההליכים היא לבחור, כאשר ישנה אפשרות כזו, להעביר את התביעה למסלול של גישור. בתביעות מתאימות בסכומים של פחות מ50,000 (נכון לשנת 2013) תוצע לצדדים אפשרות לפנות להליך גישור בפני בורר מטעם בית הדין, בתביעות של מעל לסכום זה יכולים הצדדים לפנות לבורר חיצוני בתשלום.


בעיה כאובה היא הסחבת בהוצאת פסקי הדין לאחר שכל ההליכים נסתיימו. סחבת זו מקורה בעומס הגדול על שופטי בתי הדין לעבודה. למרות שעל פי חוק צריכים השופטים להוציא פסק דין תוך 30 יום מסיום ההליכים הרי שבפועל מחכים הצדדים לעיתים גם עד שמונה חודשים לפסק הדין.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.