פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם יורשיו של עובד שנפטר זכאים לתבוע פיצויי פיטורין?

חוק פיצויי פיטורים מעניק לעובדים המועסקים במקום עבודתם למעלה משנה, זכאות לפיצויים במועד פיטוריהם. כמו כן, על פי החוק קיימים מקרים מסוימים בהם תהיה לעובד (או יורשיו) זכאות לקבל את פיצויי הפיטורים גם במקום בו המעביד כלל לא פיטר את העובד. אחד ממקרים אלו מתקיים כאשר העובד נפטר לאחר צבירת תקופת הזכאות לפיצויי פיטורים.


סעיף 5 לחוק פיצויי פיטורים קובע כי במידה והעובד נפטר לאחר שעבד במקום עבודתו שנה לפחות, קיימת ליורשיו זכאות לתבוע את פיצויי הפיטורים המגיעים לו. על פי חוק זה, המעביד ישלם ליורשיו או שאריו של המנוח, את פיצויי הפיטורים כאילו פיטר אותו בפועל.


שאירים לעניין זה הינם בן זוגו של העובד (גם אם מדובר ב"ידוע בציבור") או ילדיו התלויים בו. כמו כן, ילדים והורים אשר היו תלויים בהכנסתו של העובד יהיו זכאים אף הם לדרוש את פיצויי הפיטורים של המנוח מהמעביד. בנוסף, אחים ואחיות אשר גרו עם המנוח בביתו במשך 12 חודשים לפחות עובר לפטירתו, זכאים אף הם לפיצויים מהמעביד.


פיצויי פיטורים בפוליסת ביטוח


עובדים מסוימים ממנים מוטבים למקרה מוות בפוליסת ביטוח המנהלים או בקופת הגמל. כמו כן, כספי פיצויי הפיטורים מופקדים פעמים רבות בקרנות אלו. מוטבים אלו יהיו זכאים במותו של העובד לתגמולים מתוך קופת הגמל, כאשר מנת הפיצויים תוענק במותו של העובד לשאיריו לפי חוק פיצויי פיטורים.


שימו לב, במקרים בהם העובד עוזב את מקום עבודתו, הופכים כספים אלו בקופות הגמל למעמד עצמאי ועל כן הם אינם פיצויי פיטורים לפי הגדרת החוק. הכספים המיועדים לפיצויי פיטורים יהיו מנת חלקם של השאירים כל אימת שקופת הגמל הינה במעמד שכיר. כמו כן, במקרים בהם העובד נטל הלוואה, וכספי קופת הגמל ערבים להלוואה זו, רכיב פיצויי הפיטורים יועבר בכל מקרה לשאיריו במותו (ללא קשר לחוב).
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.