פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם ניתן לשלול פיצויי פיטורים מעובד שמעל באמון?

 עובד המועל באמונו של מעסיקו עשוי לגרום למעסיק נזקים חמורים. מעסיק המפטר עובד על רקע מעילה באמון (גניבה למשל) וודאי ירגיש שלא הוגן לשלם לעובד כזה פיצויי פיטורין המהווים מעין "פרס" על כך שפוטר (הרי עובד המתפטר אינו מקבל פיצויי פיטורין). עם זאת מעביד המבקש לשלול פיצויי פיטורין מעובד שפיטר על רקע מעילה באמון צריך להיזהר מאוד שכן עובדים שפוטרו בנסיבות כאלה הגישו תביעות לבית הדין לעבודה אשר קבע במקרים רבים שאין לשלול את פיצויי הפיטורין או שניתן לשלול אותם באופן חלקי בלבד.

מקרים בהם קל יותר לקבוע אם ניתן לשלול פיצויי פיטורין מעובד שפוטר בשל מעילה באמון הם כאשר מוגדר בחוזה העבודה או בהסכם קיבוצי החל על העובד שהמעשה שעשה העובד ישלול ממנו את הזכות לקבל פיצויי פיטורין.

נראה כי בעבר הגישה בבתי הדין לעבודה בעניין שלילת פיצויים הייתה מצמצמת. בית הדין ראה את פיצויי הפיטורין כזכות המוקנית לעובדים ושאין לפגוע בה אלא במקרים חריגים. לאחרונה נראה שיש שינוי בגישה זו ובמקרים של מעילה חמורה באמון (למשל גניבה באמצעות לקיחת תשלומים לכיס ללא הוצאת קבלה) לא מקבל בית הדין תביעות של עובדים לקבלת פיצויי הפיטורין שנשללו מהם.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.