פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם התפטרות בגין העתקת מקום מגורים מזכה בפיצויי פיטורים?

עובדים רבים נאלצים לעזוב את עבודתם מחמת העתקת מקום מגוריהם. לא אחת מדובר בעובדים אשר מועסקים במקום עבודתם תקופה ארוכה. אי לכך, המחוקק הכיר בתופעה זו וחוק פיצויי פיטורים מעניק לעובדים אלו עילה לדרישת פיצויי פיטורים בהתאם לתנאים מסוימים. שימו לב, לא כל מעבר דירה מזכה את העובד בפיצויי פיטורים. פיצויים אלו יינתנו לעובד בהתאם להוראות החוק הכוללות גם עילה רלבנטית וגם מרחק מינימאלי. 

 

מעבר דירה לאחר נישואין

 

עובדים אשר מעתיקים את מקום מגוריהם בעקבות חתונה (במזל טוב) רשאים לדרוש את פיצוי הפיטורים במידה ומתקיימים מספר תנאים. ראשית, מקום המגורים החדש חייב להיות בישראל ובמרחק של 40 ק"מ לפחות ממקום מגוריו הקודם של העובד. כמו כן, על העובד להוכיח שמדובר במקום מגוריו הנוכחי של בן\בת זוגו הטרי. עניין נוסף הוא ההוכחה כי המרחק בין מקום המגורים החדש למקום העבודה הנוכחי, גדל בגין המעבר.

 

מעבר דירה לאחר גירושין

 

גירושין הינם עילה ידועה למעבר דירה ואי לכך עובדים הנאלצים להעתיק את מקום מגוריהם מחמת פרידה רשאים לדרוש את פיצויי הפיטורים מהמעביד. פיצויים אלו יהיו מנת חלקו של העובד במידה ומקום המגורים החדש נמצא בישראל ובמרחק של 40 ק"מ ממקום מגוריו הקודם. כמו כן, העובד נדרש להוכיח כי התגורר הוא במשך חצי שנה לפחות במקום מגוריו החדש.

 

עילות נוספות לתביעה בעניין פיצויי פיטורים מחמת העתקת מקום מגורים

 

חוק פיצויי פיטורים מונה מספר עילות נוספות המקימות לעובד זכות לדרוש את פיצויי הפיטורים בגין העתקת מקום מגוריו. בין עילות אלו ניתן למנות מעבר ליישוב חקלאי, ניידות התלויה בשירותי הביטחון, שליחות בן הזוג לחו"ל, מעבר ליישוב באזור פיתוח, מעבר להתנחלות או היאחזות ועוד.

 

לא כל מעבר מזכה בפיצויים

 

מן הפסיקה ידוע כי לא די במעבר על פי המבחנים האמורים לעיל בכדי להקים לעובד עילה לתביעת פיצויי הפיטורים. על העובד להוכיח כי עצם המעבר למקום המגורים החדש פוגע ביכולתו לבצע את עבודתו הקודמת.

 

לדוגמא, עובדים אשר מועסקים ברשתות ובתאגידים צריכים להוכיח כי המעביד סירב להעבירם לסניף הקרוב למקום מגוריהם החדש. כמו כן, עובדים מסוימים אינם תלויים במשרד או במקום עבודה ספציפי (כגון סוכני מכירות, עובדים הפועלים במסגרת פרילנסרית, עובדים המועסקים מביתם וכדומה).

 

מן הפסיקה ידוע כי על העובד להוכיח בבית המשפט שבמצב שנוצר אין זה סביר לדרוש ממנו להמשיך לעבוד במקום בו עבד. רבות הן הנסיבות בהן ניתן מבחינה אובייקטיבית לראות 'אי-יכולת' מצד העובד להמשיך לעבוד במקום הישן. נציין לדוגמא סיבות משפחתיות, בריאות, גיל, מרחק בין שני מקומות עבודה, מעמסת יתר של הוצאות וכדומה. כמו כן, מומלץ כי טענה זו תיתמך בצירוף כמה נסיבות שכן אין זה בטוח שיהיה די בכל אחת מהן בנפרד.

 

תקופת מעבר מינימאלית

 

מרבית העילות לתביעה לפיצויי פיטורים מחמת מעבר למקום מגורים חדש תלויות בהוכחה כי העובד גר במקום החדש חצי שנה לפחות. הרציונאל מאחורי תנאי זה הינו השאלה האם מדובר במעבר אמיתי. דהיינו, הזכאות לפיצויי פיטורים תקום לזכותו של העובד רק לאחר שישה חודשים מהתפטרותו, וזאת על מנת להבטיח כי לא מדובר במעבר חולף או ארעי.

 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.