פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

פיטורי עובדת בהריון לפני השלמת 6 חודשים - האם חוקיים?

 לפי חוק עבודת נשים אסור לפטר עובדת בהריון בעלת וותק של מעל לחצי שנה בעבודה ללא היתר של הממונה לעניין זה במשרד התמ"ת (כיום משרד הכלכלה). מסתבר שישנם מקרים בהם מעסיקים המגלים את דבר היותה של עובדת חדשה בהריון מעוניינים לחסוך מעצמם את המחויבויות הכרוכות בהריון ולידה של עובדת, מנסים לגרום לה להתפטר ואם לא צולח הדבר בידם אף מפטרים אותה בטרם תשלים שישה חודשי עבודה אצלם.

נשים שנפלו קורבן ליחס כזה מצד מעסיקם פנו לבתי הדין לעבודה כדי לתבוע פיצויי בגין נזקין שנגרמו להן. כאשר נוכח בית הדין שהפיטורין בוצעו שלא בתום לב, דהיינו שההריון מהווה מניע נסתר וההסבר לפיטורין שמציג המעסיק נועד אך ורק לכסות על סיבה אמיתית זו, אין הוא מהסס לחייב מעסיקים לשלם לעובדת שפוטרה פיצויים בסכומים נכבדים.

מן הצד שכנגד ישנם מקרים בהן הנשים הן אלה שאינן פועלות בתום לב ומנצלות את ההגנות שמעניק להן החוק תוך שהן אינן מבצעות עבודתן נאמנה. במקרים בהם יסתבר לבית הדין שאכן הפיטורין היו מוצדקים ולא ההיריון הוא המניע להם לא תצלח תביעתן כנגד המעסיק. יש לציין כי ניכרת נטייה ברורה בבתי הדין לעבודה להקפיד לספק לנשים את ההגנה לה הן ראויות מפני אפליה על רקע הריון. 

כאשר מעסיק מגלה שאחת מעובדותיו בהריון ומפטר אותה בסמוך לכך, או שמאותו רגע מתחיל "לגלות" כמה היא גרועה בעבודתה - מחזק את הרושם לפיו הוא מתנכל לעובדת בשל הריונה וצפוי לתביעה ולפיצויים.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.