פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם ניתן לדרוש פיצויים בגין פיטורין בסמוך לתום השנה הראשונה?

חוק פיצויי פיטורים מעניק לעובדים זכאות לפיצויים במקום בו הם מפוטרים מעבודתם. עם זאת, החוק מטיל מספר מגבלות על זכות זה, אשר הנפוצה ביותר בהן היא תקופת העסקתו של העובד. על פי החוק, עובד זכאי לפיצויי פיטורים רק לאחר שצבר תקופת העסקה של שנה לפחות.


לדאבונם, עובדים רבים מפוטרים פעמים רבות בסמוך לסיום שנת העבודה הראשונה. מדובר בתופעה המאפיינת בעיקר עובדים בתחומים כגון מסעדנות ואבטחה, אך ניתן למצוא אותה גם בענפים נוספים. שימו לב, עובדים אשר מוציאים עצמם מפוטרים בסמוך לסיום שנת עבודתם הראשונה, יכולים לעיתים לטעון כי מדובר בניסיון של המעסיק להתחמק מתשלום הפיצויים וצבירת זכויותיהם הקוגנטיות (לאחר שנה נהנים העובדים מזכויות נוספות כגון דמי הבראה וכו').


סעיף 3 לחוק פיצויי פיטורים קובע כי פיטורים אשר נעשים בסמוך לפני סוף שנת עבודה ראשונה, יראו כאילו נעשו מתוך כוונה להימנע מחובת תשלום פיצויי-פיטורים, כל אימת שלא הוכח אחרת. במקום בו מוגשת תביעה בעניין זה לבית הדין לעבודה, מונח נטל ההוכחה לכשרות הפיטורים על כתפיו של המעביד.


ההלכה הפסוקה קבעה כי מעביד אשר מפטר את עובדו בסמוך לתום שנתו עבודתו הראשונה, חייב להוכיח בבית המשפט כי מדובר בפיטורים הנובעים משיקולים עניינים בלבד. כמו כן, לא די בהעלאת טענות בבית הדין לעבודה לגבי אי התאמה של העובד או בעיות משמעת בעניינו. טענות אלו מצד המעסיק חייבות להיות סמוכות על ראיות קבילות כגון שיחות שנערכו עם העובד לפני פיטוריו, מעשים שביצע העובד במסגרת עבודתו, הבאת עובדים אחרים אשר לא הסתדרו עם העובד לעדות ועוד.


מה משמעות המילה "בסמוך" לשנת העבודה?


סעיף 3 האמור לא מגדיר במפורש את המונח "סמוך" (שבוע? חודש? חודשיים?) ועל כן עניין זה נתון לפרשנות אמביוולנטית על ידי בית הדין לעבודה. במקרים גבוליים כגון עשרה חודשים ויותר, בית הדין לעבודה בוחן סוגיה אחת בלבד – האם מדובר בפיטורים שנעשו מתוך כוונה להתחמק מתשלום פיצויי פיטורים.

 

כמו כן, שימו לב, לא כל פיטורים נעשים באופן מיידי, ופעמים רבות מקבל העובד הודעה לפני הפיטורים כחודש או חודשיים מראש. מועד מתן הודעה זו, ובה העילה לפיטורי העובד, הינם משמעותיים בדיון בבית הדין לעבודה. זאת ועוד, פיטורים חייבים להיות חד-משמעיים. דהיינו, המעסיק איננו יכול לטעון כי "עשה עם העובד שיחות רבות" ועל כן החליט לפטרו. שיחות אלו אינן הודעה על פיטורים ואין בהם בכדי לבשר על הבאות.


תביעה בגין פיטורים בסמוך לתום שנת עבודה ראשונה


עובדים רבים סבורים כי פיטוריהם לפני תום שנת העבודה הראשונה שומטים את זכותם לפיצויי פיטורים. עם זאת, וכפי שהסברנו לעיל, אין הדבר כך. כמו כן, תביעה לתשלום פיצויי פיטורים יכולה להיות מוגשת לבית הדין לעבודה גם לאחר שבע שנים ממועד הפיטורים. אי לכך, מומלץ להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בדיני עבודה ולבחון האם ניתן יהיה להוכיח שהמעביד ביצע את הפיטורים בחוסר תום לב.
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.