פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם חובה לשכור עורך דין לצורך התביעה?

 בית הדין לעבודה נועד לפתור סכסוכים הנוגעים ליחסי עבודה, בין היתר במקרים בהם מעביד אינו מעניק לעובד את מלוא הזכויות המגיעות לו עלפי חוק, חוזה עבודה והסכמים קיבוציים.
במקרים רבים למעסיק יתרון על פני העובד בכל הנוגע להתמודדות עם הליכים משפטיים, זאת בשל ניסיון עדיף והיקף המשאבים העומדים לרשותו לצרכי שכירת שירותי ייצוג משפטי מאת עורך דין המתמחה בדיני עבודה.
בתי הדין לעבודה ערים לפערי היכולת הללו.
מתוך שאיפה לשמור על גמישות ונגישות, המתחייבת מן הפן החברתי שמאפיין את פעולת בתי הדין לעבודה, ערוכים בתי הדין לשמוע גם צדדים המייצגים את עצמם, דהיינו אין להם עורך דין הפועל מטעמם.

חשוב להבין שלמרות שקיימת אפשרות כזו מומלץ להימנע עד כמה שניתן מייצוג עצמי ולפנות אל עורך דין לעבודה על מנת לקבל ייצוג מקצועי שיבטיח מקסום הסיכוי לזכות בתביעה. אל סכום התביעה נוסף מרכיב עלות הייצוג וכך, אם אכן מדובר בתביעה מוצדקת המסתיימת בפסק דין בהתאם, שירותיו של עורך הדין אינם משולמים מכיסו של התובע ועל המעסיק לשאת בהם.

כמו כן עורך הדין המתמחה בדיני עבודה יידע בדיוק מהן זכויותיו של העובד, לרבות כאלו שאינן סטנדרטיות כמו הבראה וחופשה אלא כאלו המופיעות בהסכמים קיבוציים ספציפיים.

אין ספק כי עורך הדין מהווה כוח משמעותי לצידו של העובד בבית הדין לעבודה בדרך למיצוי זכויותיו.


מעבר לכך ישנן פרוצדורות רבות הקבועות בחוק אשר עורך הדין בקי בהן ואילו האזרח הממוצע לא, מה שעשוי לגרום לו לקשיים בניהול ההליך לרבות הפסד בשל כך.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.