פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

עבודה בשבת ובחג

זכויותיהם של עובדים בישראל מעוגנות במספר חוקי מגן והסכמים קיבוציים. אחד מחוקי העבודה המפורסמים הינו חוק שעות עבודה ומנוחה. על פי חוק זה, עובדים בישראל זכאים לחופשה במהלך חגי השנה, כל עובד על פי אמונתו ודתו. לדוגמא, עובדים יהודים זכאים לחופשה בראש השנה, יום כיפור, סוכות, פסח, שבועות ויום העצמאות. עובדים אשר אינם יהודים רשאים לבחור, האם הם מעוניינים בחופשה בחגים היהודים, או שמא הם מעדיפים לנוח בחגיהם שלהם.
 

ימי החג הינם:

ראש השנה (2)

יום כיפור

סוכות (חג ראשון + חג שני)

פסח (חג ראשון + חג שני)

שבועות

יום העצמאות

סה"כ - 9 ימים


האם עובדים זכאים לתשלום בעבור ימי החג?


עובדים אשר לא עבדו במהלך החג זכאים לשכרם המלא על בסיס שלושה גורמים – היקף משרתם (חודשי, יומי או שעתי), הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה, והסכמים קיבוציים רלבנטיים. עובדים המועסקים במסגרת חודשית, זכאים לשכרם הרגיל, גם בחודשים עמוסים בחגים (כגון חודש ספטמבר). לעומתם, עובדים יומיים זכאים לתשלום בגין יום חג בהתאם לשני תנאים מצטברים – עבודה בסמוך לחג (יום לפני החג ויום לאחריו) וותק של שלושה חודשים לפחות במקום העבודה. יש לציין כי עובד יומי אינו זכאי לתשלום בעבור יום חג אשר "נופל" על שבת. יצויין כי רק לאחר צבירת וותק של 3 חודשי עבודה זכאי העובד לתשלום עבור ימי חג


זכויות עובדים בערב החג, מהן?


חוק שעות עבודה ומנוחה קובע כי אורכו של יום עבודה בערב חג הינו שבע שעות. מדובר בהוראה אשר תקפה לגבי עובדים המועסקים שישה ימים בשבוע, בהיקף של שמונה שעות בכל יום. עובדים המועסקים בהיקף של חמישה ימים בשבוע, תשע שעות ביום, זכאים לעבוד בערב החג שמונה שעות בלבד. כל שעה מעבר למכסות הללו תיחשב בעבור העובד כשעה נוספת אשר תגמול מוגדל בצידה. יום "גשר" - עובדים רבים נוטים לקחת יום חופשה בערב החג. שימו לב, למרות שמדובר ב"חצי יום", המעביד רשאי לנכות ממכסת ימי החופשה השנתית של העובד יום שלם.


כמה משלמים עבור יום חג ועד מתי?


עובדים רבים, בעיקר בענפי האבטחה והמסעדנות, נאלצים לעבור את החג בעבודה. בעקבות כך, זכאים עובדים אלו לשכר מוגדל בעבור עבודתם במהלך החג. שכר זה ישולם להם בשיעור של 150% משכרם הרגיל. כמו כן, שכר זה מוענק לעובדים החל מכניסת החג, ועד לשבע בבוקר ביום שלמחרת.


האם ניתן לכלול ימי חופשה במסגרת ימי חגים?


בדומה לימי מחלה ו\או ימי שבת, גם חגים אינם יכולים להיות בחפיפה לחופשה השנתית. דהיינו, כל עובד זכאי למספר ימי חופשה בשנה במסגרת חוק חופשה שנתית. לעומתם, ימי החגים הינם ימי שבתון המגיעים לעובד במסגרת חוק שעות עבודה ומנוחה. אי לכך, לא ניתן לחפוף בין השניים. משמע, המעביד אינו רשאי להגיד לעובד שהחמיץ עבודה בגין חג, שמדובר ביום חופשה על חשבון המכסה המגיעה לו.


מה הנוהל לגבי חול המועד?


חוק שעות עבודה ומנוחה איננו מכיר בשוני בין ימי חול המועד לבין ימי עבודה רגילים. ימי עבודה אשר חלים בחול המועד אינם מעניקים לעובדים שכר מוגדל או זכות ליום עבודה מקוצר. עם זאת, עובדים בענפים מסוימים נהנים מזכויות בימים אלו (כגון עובדים בתחום ההוראה והחינוך). יש לציין כי מעבידים רבים נוטים להוציא עובדים לחופשה שנתית מרוכזת במהלך חול המועד. המעבידים רשאים לעשות כן בכפוף לנוהג, הסכם קיבוצי או הסכמת העובדים. 
 

קראו עוד בתחום:

עבודה בשבת

מהו הגמול בעבור עבודה בשבת? מהן השעות בהן חלה השבת?

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.