פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם עבודה בחול המועד מזכה בתשלום מיוחד?

החוק נועד להגן על העובד ברמה הפיזית, הרגשית והדתית. השוק הישראלי מורכב מעובדים המגיעים מדתות שונות והחוק מגן על כולם. החוק הגדיר ימי חג בהם לא מתקיים יום עבודה ואם מתקיים, העובד מקבל עבורו 150% משכרו הרגיל.

ימי החג הם ימים דתיים, על פי אחת מהדתות אליהן משתייך העובד אך חול המועד אינו חג כהגדרתו בחוק אלא יום עבודה רגיל לכל דבר ועניין. אמנם עובדים רבים נוטים לקחת חופשות בתקופת חול המועד ומעסיקים רבים מקיימים בתקופות אלו חופשה מרוכזת, אך ימים אלו לא נחשבים כחג. החוק אינו מפריד בין יום חול ליום עבודה בתקופת חול המועד ולכן עבודה בתקופת חול המועד מזכה בשכר של יום חול רגיל. בתקופת חול המועד אין לעובד זכות ליום עבודה מקוצר או לתוספת שכר. ישנם מגזרים הנהנים מזכויות יתר בתקופת חול המועד, כמו מגזר החינוך וההוראה. כמובן, עובדים אשר בהסכם ההעסקה בינם לבין המעסיק נקבע אחרת, יש לקיים את ההסכם אם זה מטיב עם זכויות העובד.

 

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.