פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מהו הגמול עבור עבודה בחג?

עובד אשר עבד שלושה חודשים במקום עבודתו ולא נעדר מהעבודה ביום שלפני החג וביום שלאחריו (אלא בהסכמת ההנהלה), יהיה זכאי לתשלום מלא עבור ימי החגים אשר נקבעו על פי חוק.

 

 

על פי חוק שעות העבודה והמנוחה, זכאי עובד אשר עבד ביום חג לתעריף משכורת יום חג. בעד יום חג בו עבד, זכאי העובד לתגמול של 150% משכרו הרגיל ובנוסף זכאי העובד לקבל את מכסת שעות העבודה בהן עבד בחג כשעות מנוחה. עובד אשר משכורתו משתנה יקבל תשלום של 150% לפי חישוב משכורתו הממוצעת בשניים עשר החודשים שקדמו ליום החג.

החוק קובע גם שעובד יהיה זכאי ליום חג של 36 שעות רצופות לפחות ולכן, במידה והגיע העובד למקום עבודתו במוצאי החג מבלי שמלאו לימי החופשה השעות האמורות, יהיה זכאי העובד לתשלום של 150% משכרו הרגיל בגין אותן שעות.

כמובן, ימי חג נקבעים על פי דתו של העובד. מקומות עבודה בהם עובדים מדתות שונות זכאים להעסיק בתעריף משכורת רגיל עובד מדת אחת בחגו של עובד מדת אחרת.

 

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.