פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם כל עורך דין יכול לייצג בבית הדין לעבודה?

 אין מניעה ממי שהינו בעל רישיון עריכת דין בתוקף לייצג תובע או משיב (מי שהתביעה הוגשה נגדו) בבית הדין לעבודה. מובן שראוי שעורך דין הלוקח על עצמו ייצוג שכזה יהיה בעל הרקע המקצועי הנדרש כדי למלא תפקידו כהלכה, דהיינו שיהיה זה עורך דין המתמחה בדיני עבודה ולו ניסיון בניהול הליכים משפטיים בבית הדין לעבודה.


במקרים בהם התובע או המשיב הינם חברים בארגון עובדים או ארגון מעבידים הם יוכלו להיות מיוצגים רק על ידי מי שקבעו לצורך כך ארגון העובדים או המעסיקים. הייצוג יינתן רק אם הובעה הסכמה מפורשת לכך מן העובד או המעביד המיוצגים, הודעה ברוח זו המושמעת בבית הדין ונכנסת לפרוטוקול תיחשב הרשאה כזו.

רישיון עריכת דין מאפשר להציע שירות של ייצוג בערכאות שיפוטיות שונות, לרבות בבתי הדין לעבודה. אולם רוב עורכי הדין ככולם מתמחים בתחום מסוים. כאשר מבקשים עורך דין לייצוג בבית הדין לעבודה חשוב להקפיד שיהיה זה עורך דין המתמחה בדיני עבודה.


עורך דין כזה מכיר את החוקים הרלוונטיים, את התקדימים, את הפרוצדורות - לא לוקחים רופא עיניים לניתוח בגב ולא עו"ד לענייני תעבורה או משפחה לייצוג בבית הדין לעבודה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.