פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

איך מחושבת הזכאות לדמי הבראה?

דמי הבראה הם תשלום של המעסיק לעובד כדי שזה יוכל לצאת לחופשה מעבודתו (הכוונה המקורית של התשלום). דמי ההבראה הינם חובה של המעסיק וניתנים ללא תנאי או סייג ובהתאם להסכם בין מקום העבודה ולעובד. במידה ובחוזה אין סעיף הנוגע לתשלום דמי ההבראה, התשלום יתבצע בגובה שנקבע על ידי ההסתדרות ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

עובד זכאי לדמי הבראה אם צבר ותק עבודה של שנה לפחות. חישוב דמי ההבראה נעשה על ידי הכפלת הסכום שנקבע וימי הזכאות שנקבעו בחוק. ימי הזכאות לדמי הבראה גדלים עם הותק: בשנה הראשונה לעבודתו יקבל העובד 5 ימי הבראה בשנה. בשנים 2-3 יקבל העובד 6 ימי הבראה בשנה. בשנים 4-10 יקבל 7 ימי הבראה בשנה.  בשנים 11-15 יקבל העובד 8 ימי הבראה בשנה. בשנים 16-19 יקבל העובד 9 ימי הבראה בשנה ומהשנה ה- 20 ואילך יקבל העובד 10 ימי הבראה בכל שנה.

דמי ההבראה הם מכפלה של הסכום הנקבע ושל ימי ההבראה הנקבעו כל פי חוק. באפשרות המעסיק להגדיל את דמי ההבראה, אך אין באפשרותו שלא לשלמם.

תעריף יום הבראה נכון למועד כתיבת תשובה זו, דצמבר 2013, הוא 374 ש"ח ברוטו

 

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.