פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם חובה להחזיר את העובדת לאחר חופשת הלידה לאותו תפקיד?

 כידוע מעבידים מנועים מלפטר עובדת במשך שישים יום מתום חופשת הלידה (אלא אם קיבלו על כך היתר ממשרד התמ"ת, כיום חלק ממשרד הכלכלה), נשאלת השאלה האם חייב המעסיק להחזיק את העובדת לאותו תפקיד או שישנן נסיבות שבהתקיימן יהיה רשאי לשנות את אופן העסקתה לאחר חזרתה מחופשת הלידה.

על שאלה זו נדרש בית הדין לעבודה לתת דעתו, ובפסיקה נקבע כי ההגנה שמספק החוק לנשים שיולדות מפני פיטורין תורחב לכך שתובטח החזרתה של עובדת בתום חופשת לידה לאותה עבודה (אסייג בהמשך) ובאותם תנאים בהם הועסקה לפני הלידה.
אין עוררין על כך שבמהלך הימצאות עובדת בחופש לידה ייתכנו שינויים בצרכיו של המעביד, הן מסיבות שאינן קשורות לחופשת הלידה והן כאלה הקשורות לה (למשל שנדרש איוש התפקיד במהלך החופשה). מנגד יש מקום לאפשר לנשים את הביטחון שלא יפגעו תנאי העסקתן עקב כניסה להריון ולידה.
כאמור, בית הדין העדיף לספק הגנה לנשים על פני האינטרסים של המעביד והטיל חובה עליהם להחזיר עובדת שילדה באותם תנאים בהם עבדה לפני כן, אם לא יעשה כן תוכל העובדת להתפטר תוך שתקבל מלוא זכויותיה כאילו פוטרה. יחד עם זאת חשוב להבהיר ולהדגיש - לעיתים לא תוחזר העובדת לאותו תפקיד בדיוק והדבר לא יהווה הפרה של החוק ולא יחייב את המעסיק בפיצוי - המבחן הוא האם התפקיד החדש מהווה הרעת תנאים לעומת התפקיד הישן. אם מנהלת מסעדה חזרה מחופשת לידה לתפקיד של מלצרית - ברור שהדבר אסור ומזכה אותה בפיצוי, לעומת זאת אם מי שהייתה מזכירת סמנכ"ל כספים חזרה מהחופשה לתפקיד מזכירת סמנכ"ל משאבי אנוש, באותם תנאים בדיוק - כלל אין מדובר בהרעת תנאים המצדיקה תביעה או פיצוי.

לעיתים התפקיד המקורי בוטל, לעיתים השתנתה הגדרתו - לא כל שינוי משמעותו בהכרח אפלייה והתנכלות לעובדת שחזרה מחופשת הלידה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.