פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מהו אורכה של חופשת הלידה והאם ניתן להאריכה?

 בהתקיים כל התנאים המזכים עובדת בחופשת לידה אורכה של חופשה זו בנסיבות רגילות יהיה 26 שבועות, ניתן לקחת עד שבעה מהם לפני המועד הלידה המשוער והיתר לאחריה. מתוך 26 השבועות של חופשת הלידה משלם המוסד לביטוח לאומי דמי לידה עבור 14 השבועות הראשונים.

כאשר מדובר בלידה של יותר מילד אחד ("לידה רב עוברית", תאומים, שלישיה וכו') רשאית עובדת שהייתה זכאית לחופשת לידה להאריך חופשה זו בשלושה שבועות עבור כל ילד נוסף שילדה, כך למשל תוכל אישה שילדה תאומים להאריך את חופשת הלידה ל-20 שבועות ואישה שילדה שלישיה ל-23שבועות. 
אם זקוקה יולדת לאשפוז, מיד לאחר הלידה או במהלך חופשת הלידה, למשך 15 יום לפחות, היא תוכל להאריך את חופשת הלידה במספר ימי האשפוז אך רק עד למקסימום של ארבעה שבועות.
במקרה של אשפוז הפעוט שנולד (שוב מיד לאחר הלידה או במהלך חופשת הלידה למשך 15 יום לפחות) זכאית האם להאריך את חופשת הלידה במספר ימי האשפוז עד למקסימום של 10 שבועות.
עובדת שילדה זכאית להאריך את חופשת הלידה ולצאת לחופשה ללא תשלום למשך תקופה של עד רבע ממשך עבודתה אצל אותו מעביד. זכות זו עומדת לה במשך שנה מיום הלידה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.