פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

חופשת לידה לגבר - יש דבר כזה?

 סעיף 6 לחוק עבודת נשים מאפשר לזוג הורים לחלק ביניהם את חופשת הלידה. בכל מקרה בכל הנוגע לחלוקה כזו האב יוכל לצאת לחופשת לידה רק בתקופה שלאחר שישה שבועות מן הלידה (במהלכם האם היא זו שבחופשת לידה), בנוסף צריכים להתקיים מספר תנאים כדי שהאב יקבל חלק מחופשת הלידה.
ראשית נדרש כי לאישה אכן יש זכות לקבל חופשת לידה מן המעסיק שלה ושהיא הביעה הסכמה בכתב לוותר על חלק מן החופשה המגיעה לה. שנית נדרש כי האישה תעבוד במהלך חופש הלידה שלוקח הגבר.
זכות זו לפיצול חופשת הלידה בין זוג הורים טריים עומדת גם במקרים של חופשת לידה מוארכת במקרים של לידת יותר מילד בודד או אשפוז של התינוק / תינוקות.
בחוק הביטוח לאומי נקבע כי אב הנמצא בחופשת לידה, בהתקיים התנאים המוזכרים לעיל, יקבל  דמי לידה ובלבד ששולמו עבורו (או שילם כעצמאי) דמי ביטוח לאומי כחוק, האישה לא זכאית לדמי לידה עבור פרק הזמן בו הוא ימצא בחופשת הלידה במקומה. זכאות זו של אב לדמי לידה לא תעמוד לו אם מדובר בחופשה בת פחות מ21 ימים רצופים.
נוסף לכל האמור בנוגע לחלוקה של חופשת הלידה המגיעה לאם,  אושרה ב 27/10/13 הצעת חוק לפיה אב יקבל חופשה בת שמונה ימים מן היום שלאחר לידת התינוק. שלושה מן הימים יהיו ימי חופשה בתשלום והחמישה הנותרים ימי מחלה על חשבון המעסיק.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.