פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

זכויות נשים בעבודה

החקיקה והפסיקה בענייני נשים עובדות מודעות לעובדה כי מדובר בציבור אשר מופלה פעמים רבות לרעה במסגרת עבודתו. מלבד הקשיים הרגילים המהווים את שגרתו יומו של העובד, נשים עובדות נאלצות להתמודד עם אפליה נוספת על רקע מגדרי. לעיתים מדובר בהטרדה מינית בעבודה, ופעמים רבות עוסקות תביעות בעניין זכויות נשים בעבודה באפליה על רקע הריון, לידה והורות.

 

נשים, כמו נוער ועובדים זרים, נהנות גם מחוקי המגן בעבודה וגם מחוקים נוספים המגינים על זכויותיהן. שניים מהחוקים הנפוצים בעניינים אלו הינם חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה. כמו כן, הפסיקה רואה בחומרה רבה מקרים של אפליית נשים על בסיס מגדרי. אי לכך, במקום בו מוכחת אשמתו של המעביד לגבי עובדת מטעמו, רובצת על האחרון אחריות כבדה לפצות את העובדת בגין אפליה זו.

 

להלן מספר דוגמאות לאפלית נשים במקום העבודה. בהמשך תוכלו להתעמק במאמרים מפורטים המעניקים מידע משפטי בנושא.

 

פיטורים על רקע גיל

 

המעבידים, שהינם על פי רוב גברים צעירים, לא מתביישים לפטר עובדות מבוגרות בטרם הגיעו האחרונות לגיל הפנסיה או הפרישה. מיותר לציין כי עובדת (כמו עובד) בגיל מבוגר תתקשה למצוא עבודה חדשה ועלולה היא להימצא בפני שוקט שבורה. נשים אלו, אשר נאלצות בעל כורחן לחתום על הסכם פרישה מוקדמת ולצאת לפנסיה בטרם עת, יכולות לדרוש פיצויים או החזרתן לעבודה על ידי הגשת תביעה לערכאות המשפטיות.

 

אפלית נשים בהריון ובלידה

 

מדי חודש, מוגשות לבתי הדין לעבודה תביעות הרבות העוסקות בנשים אשר הופלו לרעה מחמת הריון, הורות או לידה. במקרים מסוימים מדובר בפיטורים שלא כדין, ופעמים אחרות הורעו תנאי העסקתן של נשים לאחר שאלו הודיעו על הריון. כמו כן, נשים רבות מפוטרות במהלך חופשת הלידה, בחוסר תום לב ותוך הפרת הסכמים וחוקים. במקרים אלו קיימת לעובדות אשר נפגעו עילה להגשת תביעה במסגרת חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

 

הטרדה מינית בעבודה

 

לדאבוננו, הטרדה מינית בעבודה הפכה בשנים האחרונות לתופעה נפוצה יותר ויותר ושופטים אף ציינו בפסיקתם כי מדובר ממש ב"מכת מדינה". מסקרים שנערכו בנושא זה עולה כי למעלה מ-80% מהעובדות בישראל הוטרדו לפחות פעם אחת במקום עבודתן. אי לכך, בתי הדין לעבודה רואים בחומרה רבה סוגיות אלו ופוסקים פיצויים נרחבים בעת שמוכחת טענה מסוג זה בהליך משפטי.

 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.