פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

התפטרות לצורך טיפול בילד - מה התנאים?

רובנו כבר מודעים לכך שיש אפשרות להתפטר לצורך טיפול בתינוק שהתווסף בשעה טובה למשפחתנו תוך שהתפטרות זו תזכה אותנו במלוא התנאים כאילו היה מדובר בפיטורין, וקבלת פיצויי פיטורין ביניהם. 

חשוב לדעת שכדי שהתפטרות כזו אכן תזכה בזכויות דומות לפיטורין צריכים להתקיים מספר תנאים.

רק אחד ההורים, האם או האב יכולים להתפטר לצורך טיפול ילד.

על ההתפטרות להתבצע בתוך תשעה חודשים מהולדת התינוק.


במקרה של האב נדרש כי האם עבדה במשך שישה חודשים בתקופה שקדמה להתפטרות האב (כולל חופשת הלידה אם הייתה זכאית לכזו מכוח היותה עובדת קבוע במקום עבודתה) או שהייתה עובדת עצמאית במשך שנה לפחות (בסמוך ללידה) ולא הפסיקה עבודתה לאחר הלידה.


לחילופין, רשאי האב להתפטר אם הילד נמצא בחזקתו הבלעדית של האב או שנבצר מהאם לטפל בתינוק מחמת מצב בריאותי או נכות.


ההורה המתפטר חייב לתת למעסיקו הודעה מראש על כוונתו זו, רצוי שההודעה תימסר בכתב.


ההורה המתפטר יכול להתחיל לעבוד במקום אחר ובלבד שמדובר במקום עבודה המציע תנאים נוחים יותר מבחינת האפשרות לטפל בתינוק, שעות עבודה גמישות למשל או היקף משרה קטן יותר. כלומר, אין מדובר דווקא בהישארות בבית עם התינוק ובהפיכת האם לעקרת בית כדי שתהיה זכאית לפיצויים - ברגע שבו ההתפטרות היא לצורך טיפול בילד, ובזה נכללת גם עבודה נוחה יותר מבחינת השעות או המיקום - העובדת זכאית לפיצויים.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.