פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם חובה לספר בראיון העבודה שאת בההריון?

 קורה שנשים מבקשות להתקבל לעבודה דווקא כשהן בהריון. נשאלת השאלה האם חובה על מועמדת לעבודה לספר במהלך ראיון העבודה שהיא בהריון.
מטבע הדברים לקבלה לעבודה של עובדת בהריון  השלכות על המעסיק. העובדת עשויה להיזקק להיעדרויות מן העבודה במהלך ההיריון (בדיקות שגרתיות, שמירת הריון), מגבלות שונות על האפשרות להפסיק העסקתה, וכמובן העובדה שלאחר הלידה היא תצא לחופשת לידה מה שמחייב לעיתים הכשרת עובד מחליף.
מנגד ברור גם שיש לספק הגנה לנשים מפני הפלייתן לרעה בעת שהן מבקשות לזכות במשרה רק על רקע היותן בהריון. חוק עבודת נשים וחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה וכן הלכות שנקבעו בפסיקה בבתי הדין לעבודה  מספקים לנשים בדיוק הגנה שכזו עד כדי כך שרק בנסיבות מסוימות וחריגות ביותר חייבת מועמדת לעבודה לגלות שהיא בהריון כבר במהלך ראיון העבודה (למשל, עבודה הכרוכה בסיכון בריאות האם או העובר, חשיפה לחומרים מסוכנים, שליחות לחו"ל לתקופה ממושכת).
יוצא איפה שבדרך כלל אין חובה לספר בראיון העבודה על הימצאות בהריון. נדרש גילוי כזה רק אם מדובר במשרה שהריון יקשה על ביצועה הנאות, כך למשל נקבע בפסיקה שמועמדת לעבודת אבטחה לא תסתיר היותה בהריון בעת קבלתה לעבודה.
 ומצד שני - אסור בתכלית האיסור למעסיק לשאול את העובדת האם היא בהריון, האם בכוונתה להיכנס להריון וכמה ילדים היא מתכננת.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.