פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

הודעה מוקדמת

אחד מהחוקים הסוציאליים החשובים ביותר במסגרת דיני העבודה הינו חוק הודעה מוקדמת לפיטורים והתפטרות. חוק זה קובע כי במידה והמעביד או העובד מעוניינים להביא את יחסי העבודה לכדי גמר, על הצד הפועל מוטל למסור הודעה בנושא בתוך פרק זמן הקבוע בחוק. 

 

הרציונאל העומד מאחורי חוק הודעה מוקדמת, אשר לפיו נבחנת הסוגיה בבתי הדין לעבודה, הוא שעזיבה או פיטורים לאלתר מהווים פגיעה בלתי מידתית. לאמור, עובד המפוטר מהיום להיום עלול למצוא עצמו מובטל ללא אפשרות לרצף תעסוקתי מבחינתו. כמו כן, במקום בו נעשית התפטרות ללא הודעה מוקדמת, עלול הדבר לגרום לנזקים למעביד בחוסר תום לב.

 

כיצד יש למסור הודעה מוקדמת?

 

הדרך הקלאסית והבטוחה למתן הודעה מוקדמת הינה על ידי מסירת מכתב מראש. עם זאת, הפסיקה בבתי הדין לעבודה הכירה גם בהודעה מוקדמת בעל פה כקבילה בראי המשפט.

 

מתי יש לתת הודעה מוקדמת?

 

חוק הודעה מוקדמת קובע כי ההודעה לגבי הפסקת יחסי העבודה תינתן בהתאם לוותק של העובד במקום העבודה. מדובר בהלכה דו-כיוונית אשר חלה על המעביד, אך גם נכונה לגבי העובד. חישוב הימים מתבצע כתלות בוותק ובהיקף המשרה.

 

  • עובד במשכורת חודשית – הודעה מוקדמת על הפסקת יחסי העבודה תינתן בחצי השנה הראשונה, יום אחד כנגד כל חודש. בין החודש השביעי לתום שנת העבודה הראשונה תינתן הודעה מוקדמת של שישה ימים בתוספת יומיים וחצי בגין כל חודש. לאחר השנה הראשונה תימסר ההודעה המוקדמת כחודש לפני ההתפטרות או הפיטורים.
  • עובד בשכר יומי או שעתי – הודעה על פיטורים או התפטרות של עובד יומי (או שעתי) תינתן במשך השנה הראשונה, בשיעור של יום אחד כנגד כל חודש עבודה. במהלך השנה השנייה, תינתן הודעה מוקדמת לפחות 14 ימים ועוד יום כנגד כל שני חודשי עבודה נוספים.
  • עובד אשר מועסק במקום עבודתו בשכר במשך שלוש שנים, זכאי להודעה מוקדמת של 21 ימים ותוספת של יום אחד כנגד כל חודשיים נוספים. מהשנה הרביעית ואילך יהיה העובד זכאי להודעה של חודש מראש לפני פיטורים.

 

פיטורים או התפטרות לאלתר, האמנם?

 

פעמים רבות מופסקת עבודתו של עובד באופן מיידי, ללא מתן הודעה מוקדמת. שימו לב, במקרים אלו רשאי הצד אשר נפגע מהמהלך להגיש תביעה כנגד הצד השני לקבלת שכרו (או פיצויי בגין נזקים) בעבור התקופה נשוא התובענה. יש לציין כי עובדים רבים אינם מודעים לחוק זה ועל כן הם נאלצים לשלם מכיסם פיצויים למעביד לאחר שעזבו את מקום עבודתם ללא הודעה.

 

שלילת דמי ההודעה המוקדמת, אימתי?

 

סעיף 10 לחוק הודעה מוקדמת קובע כי המעסיק רשאי לשלול מעובד את דמי ההודעה המוקדמת, במידה ופיטוריו עולים כדי עילה לשלילת פיצויי הפיטורים על פי סעיף 17 לחוק פיצויי פיטורים. סעיף זה לחוק קובע כי שלילת פיצויים תעשה במקום בו הוכחה עבירת משמעת חמורה מצד העובד, אשר טומנת בחובה הצדקה של שלילת הפיצויים או חלק מהם.

 

תביעה לדמי ההודעה המוקדמת

 

כאמור, זכות ההודעה המוקדמת לפיטורים איננה ידועה לכל העובדים ומדובר בעניין החומק מתודעתם פעם אחר פעם. עם זאת, ההודעה המוקדמת הינה זכות סוציאלית ראשונה במעלה. לפיכך, תביעה בעבור כספים אלו יכולה להיות מוגשת לבית הדין לעבודה גם שבע שנים לאחר סיום ההתקשרות בין הצדדים. 
 

קראו עוד בתחום:

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.