פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מה לעשות במקרה של תביעה על ידי העובד?

 במקרה של תביעה על ידי עובד רצוי מאוד לפנות בהקדם לעורך דין המתמחה בתחום דיני עבודה. זאת בראש ובראשונה לשם בחינת נסיבות הגשת התביעה ובדיקת מידת הצדק שבה. המשך הטיפול בתביעה נגזר מתוצאות בדיקה מקדמית זו.

אם מסתבר שהעובד צודק בתביעתו ולפיכך, מן הסתם, רוב הסיכויים שהתביעה תתקבל על ידי בית הדין והעובד יזכה לקבל את הסעד אותו הוא מבקש, או לפחות סעד חלקי, רצוי לפנות אל העובד, דרך בא כוחו אם הוא מיוצג על ידי עורך דין, ולפתוח ערוץ הידברות במטרה להסדיר את העניין מחוץ לכותלי בית הדין לעבודה.
אם נכשלים מאמצים אלה ניתן לנסות לפתור את הסכסוך באמצעות הליך גישור מטעם בית הדין לעבודה.

גם אם ניסיונות המעביד להביא לביטול התביעה באמצעות הענקה בדיעבד של זכויות שהחסיר אינם עולים יפה הרי שיש ערך בפעולות אלה שכן בית הדין יתרשם מן הנכונות של המעסיק לתקן את שגיאותיו. עובד המסרב להצעות ראויות מצד המעביד פוגע במעמדו בבית הדין והסעד לו יזכה בסופו של יום עשוי להיות מושפע מכך.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.