פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מהם דמי הבראה?

דמי הבראה הינו תשלום אשר מטרתו המקורית הייתה לאפשר לעובדים לממן את הוצאות חופשתם השנתית. ההיגיון הסוציאלי מאחורי תשלום זה נבע מתוך התפיסה החברתית שעובד זכאי לנפוש מדי פעם, על מנת שיוכל להתרענן ולשוב לעבודתו בכוחות מחודשים (מדובר למעשה גם באינטרס של המעסיק).

לא זו בלבד, במקור היו דמי הבראה משולמים לעובד בכפוף להצגת קבלות הקשורות בחופשתו. כיום, דמי הבראה מהווים זכות סוציאלית במסגרת דיני המגן בעבודה, והיא מנת חלקם של כל העובדים במשק (החל מעוזרות בית וכלה ברואי חשבון ומנהלי חברות). 

דמי הבראה, למי?


זכאותו של עובד לדמי ההבראה משתנה ממקום למקום ובהתאם להסכמים שונים בינו לבין המעסיק. בבואו של עובד לבחון מהו שיעור דמי ההבראה המגיעים לו, עליו לפנות להסכם הקיבוצי החל עליו (הסכמים אלו קיימים בענפים שונים במשק כגון ענף הבנייה, הוראות התקשי"ר וכו'). על פי רוב, מפעלים וחברות פרטיות מגדירות את אופן חישוב דמי ההבראה במסגרת הסכם קיבוצי החל על כלל העובדים.


שימו לב, עובדים אשר לא מועסקים דרך הסכם קיבוצי רלבנטי, אינם מאבדים את זכאותם לדמי הבראה. עובדים אלו זכאים לדמי הבראה במסגרת ההסכם הכללי אשר נחתם מדי שנה בין לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים לבין ההסתדרות. על פי ההסכם אשר נחתם ביוני 2009, עומדים דמי ההבראה החודשיים על כ-340 ₪.


כאמור, דמי ההבראה הינו תשלום אשר תלוי בוותק של העובד במקום העבודה, והוא מנת חלקם של העובדים המועסקים בארגון שנה לפחות. עובדים אשר משרתם הינה בהיקף חלקי מקבלים את דמי ההבראה בהתאם לשיעור המשרה. כמו כן, עובדים אשר שוהים בחופשה ללא תשלום ו\או תקופת מחלה ארוכה, אינם זכאים לדמי הבראה בעבור ימים אלו.


כיצד יש לחשב דמי הבראה?

 

דמי הבראה מחושבים בד"כ על פי תעריף קבוע ותלויים בכמות ימי הזכאות. באופן זה, שיעור דמי ההבראה החודשי שווה בין כל העובדים, וההבדל ביניהם מושפע מהוותק שצברו במקום העבודה.

 

חישוב דמי הבראה כתלות בשנים: 

 

  • בין השנה הראשונה לשנייה – דמי הבראה בעבור 5 ימים.
  • בין השנה השנייה לשלישית - דמי הבראה בעבור 6 ימים.
  • בין השנה השלישית לעשירית - דמי הבראה בעבור 7 ימים.
  • בין השנה האחת עשרה לשנה החמש עשרה - דמי הבראה בעבור 8 ימים.
  • בין השנה השש עשרה לשנה התשע עשרה - דמי הבראה בעבור 9 ימים.
  • החל מהשנה העשרים ואילך - דמי הבראה בעבור 10 ימים.
     

מתי משולמים דמי ההבראה?

 

על פי החוק, דמי ההבראה ישולמו לעובדים במהלך הקיץ, בין החודשים יוני וספטמבר. עם זאת, מעבידים מסוימים בוחרים מועדים חלופיים לתשלום דמי ההבראה ויש המשלמים את ההבראה באופן חודשי.

 

תביעה לקבלת דמי הבראה לאחר עזיבת מקום העבודה, האמנם?

 

עובדים רבים מופתעים לגלות לאחר פיטוריהם כי לא שולמו להם דמי ההבראה כחוק. יש לציין, כי זכאות לדמי ההבראה איננה פוקעת במועד סיום ההתקשרות בין הצדדים. עם זאת, עורכי דין ממליצים למהר עם הגשת התביעה שכן תביעה לדמי הבראה מתיישנת בחלוף שנתיים ממועד סיום יחסי העבודה. זאת ועוד, בניגוד לזכויות מגן אחרות (כגון שכר או פיצויי פיטורים), אי תשלום דמי הבראה איננה הלנת שכר, ודמי ההבראה גם אינם נכללים במסגרת חישוב פיצויי הפיטורים.
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.