פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

דמי הבראה - מי זכאי ולכמה?

 

 
מי זכאי?    דמי הבראה אלו כספים המגיעים מהמעביד לעובד עבור השתתפותו בהוצאות הנופש או החופשה של העובד, בתנאי שהעובד סיים שנת עבודה, כלומר 12 חודשים, לא יום פחות.
בעבר, המעביד שלם דמי הבראה לעובד כדי לעודד אותו לצאת לנופש / חופשה, היום המצב שונה- העובד לא צריך להוכיח למעביד שיצא לנופש כדי לקבל דמי הבראה אלא הם משולמים לעובד פעם בשנה , במידה כמו שציינו, שהעובד  עבד שנה מלאה.
 
נציין כי הזכאות לדמי הבראה אינה מעוגנת בחוק אלא בהסכם קבוצי כללי ובצו הרחבה, שני נושאים שנעסוק בהם במאמר נפרד.
 
 
 
 
כמה?          גובה דמי הבראה נקבע  לפי וותק בעבודה על פי צו ההרחבה  בהתאם לטבלה למטה. עובד מהמגזר הפרטי יקבל 340 ₪ ליום X מספר ימי הבראה להם זכאי לפי הוותק שלו .
עובד מהמגזר הציבורי יקבל  383 ₪ ליוםX מספר ימי הבראה להם זכאי לפי הוותק שלו.
 
התשלום הינו ברוטו ויורדים ממנו ניכויי מס הכנסה וביטוח לאומי כדין
 
למען הסר ספק, גם עוזרת בית זכאית לקבל דמי הבראה!
 
להלן חישוב ימי ההבראה לפי הוותק בעבודה:
 
שנות וותק
מספר ימי הבראה
       1
         5
       2-3
         6
       4-10
         7
       11-15
         8
       16-19
         9
       20 ומעלה
         10
 
 
 
מתי?           לפי צו הרחבה, דמי ההבראה ישולמו לעובד בעונת הקיץ, מיוני ועד ספטמבר, אלא אם הסכימו המעביד והעובד על מועד אחר לתשלום.
 
מהי תקופת ההתיישנות של תביעה לדמי הבראה?  
 
 
 
 
כאן ישנם 2 מצבים: 
 
1. אם העובד תובע דמי הבראה במהלך עבודתו , יוכל לתבוע אותם לפי כל תקופת העבודה אצל מעבידו ומשך ההתיישנות של התביעה-7 שנים אחורה לזמן הגשת התביעה.     
   
 
 
2. אם העובד תובע דמי הבראה לאחר סיום העבודה, יקבל רק עבור השנתיים האחרונות לעבודתו.         
                                                                                             
מה קורה אם עבד העובד באותו מקום עבודה אך אצל כמה מעבידים?        במקרה כזה, העובד יהיה זכאי לדמי הבראה לפי הוותק שלו במקום העבודה אך גובה דמי ההבראה יהיו ביחס לוותק העובד אצל המעביד האחרון.
 
מתי אין זכאות לדמי הבראה? היעדרות העובד לצורך חופשה ללא תשלום לא מזכה בתשלום דמי הבראה וכך לגבי כל היעדרות מן העבודה כאשר אין יחסי עבודה בין העובד למעביד.
כך גם לגבי עובדת בשמירת הריון אך לא ייפגעו דמי הבראה שישולמו לה במשך השנים הבאות.
 
מתי יש זכאות לדמי הבראה?  על פי צו ההרחבה, עובדת בהריון זכאית לדמי הבראה עבור חופשת לידה כאילו עבדה באותה תקופה.
 
העדרות בשל מחלה או תאונת עבודה- אין התייחסות למקרים אלו בצו ההרחבה אך תלוי במקרה: אם משולמים לעובד דמי מחלה או דמי פגיעה במקרה של תאונת עבודה מהביטוח הלאומי, זכאי העובד לדמי הבראה עבור תקופות אלו, אך אם העובד לא מקבל כל שכר מהמעביד או מגורם אחר, יש לראות בתקופות אלו כאל חופשה ללא תשלום, שדינה כאמור למעלה, כלומר- אין זכאות לדמי הבראה.
 
נוער עובד- חוק הנוער לא מתייחס לדמי הבראה, צו ההרחבה חל על בני נוער כאל עובדים במשק. כלומר, נער שעבד שנה שלמה, יהיה זכאי לדמי הבראה בהתאם להיקף המשרה בה הועסק ולוותק במקום העבודה.
 
בכבוד רב
 
דרור חייק, עו"ד

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.