פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם לאחר התפטרות לצורך טיפול בילד ניתן לקבל דמי אבטלה?

 כידוע ישנם תנאים שרק בהתקיימם זכאים מי שאינם עובדים לקבל דמי אבטלה, כך למשל נדרשת תעסוקה של 360 יום לפחות במהלך 540 הימים שקדמו לתחילת תקופת האבטלה, התייצבות סדירה בלשכת שירות התעסוקה ועוד. מי שמפסיקים עבודתם מרצון (מתפטרים) יכולים, בהתקיים כל שאר התנאים, להתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר שחלפו 90 יום ממועד הפסקת העבודה. עם זאת, ישנן נסיבות בהן גם מי שמתפטר זכאי לפנות מיד למוסד לביטוח לאומי לקבלת דמי אבטלה.
התפטרות לצורך טיפול בילד עשויה להיחשב כפיטורין, כולל בכל הנוגע לזכאות לדמי אבטלה. כדי שכך יקרה נדרש שזו תהיה הסיבה העיקרית להתפטרות.
גבר המתפטר לצורך טיפול בילד יהיה זכאי לתנאים כאילו פוטר רק אם זוגתו הייתה שכירה לפחות שישה חודשים / עצמאית 12 חודשים לפני התפטרותו או שמדובר בילד שהינו בחזקתו או שהאם לא יכולה לטפל בילד עקב נכות או מצב בריאותי.
כדי לקבל דמי אבטלה יהיה על מי שמתפטר/ת לצורך טיפול בילד להראות שלא יכולים היו להמשיך בעבודתם אצל אותו מעסיק בהתחשב בשעות העבודה ותנאיה; ואם המוסד לביטוח לאומי מערים קשיים בעניין ולא משלם את דמי האבטלה מייד אלא דורש תקופת המתנה - יש לערב עו"ד אשר סייע בהתנהלות מול גוף זה.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.