פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

דמי מחלה, מתי מקבלים וכמה?

חוק דמי מחלה נשען על התפיסה החברתית-הסוציאלית אשר מגנה על שכרם ופרנסתם של עובדים, במקום בו נבצר מהם להגיע לעבודתם מחמת מצב בריאותי. על פי החוק, עובד שנאלץ להחמיץ ימי עבודה בגין מחלה, זכאי לתשלום מהמעביד בעבור הימים אותם הפסיד. מדובר בזכות קוגנטית, העומדת לעובד במסגרת חוקי המגן בעבודה, והיא אינה ניתנת להפרה. חוק דמי מחלה קובע כי כל עובד זכאי ליום וחצי מחלה בחודש, לאחר שהשלים תקופת עבודה של שלושה חודשים לפחות. העובד זכאי לקבל את שכרו בימי מחלה עד למקסימום של 90 ימים. כמו כן, עובדים רבים נהנים מהרחבות של החוק מתוקף הסכמים קיבוציים החלים עליהם. לדוגמא - עובדי מדינה, העובדים בהתאם להוראות התקשי"ר, זכאים לצבור ימי מחלה רבים יותר מהאמור בחוק.


כמה מקבלים בעבור מחלה?


במרץ 2011 נכנס לתוקפו תיקון מס' 4 לחוק דמי מחלה. על פי תיקון זה, החל מהיום הרביעי למחלתו של העובד, האחרון יקבל שכר בשיעור 100% משכרו, וזאת במקום 75% מהשכר בלבד כפי שהיה נהוג עד לכניסתו של התיקון לתוקף. העובד אינו זכאי לתשלום בעבור יום המחלה הראשון, אך לתשלום מחצית משכרו עבור הימים השני והשלישי (במקום תשלום של 37.5% בלבד עד לתיקון). בנוגע לצבירת ימי המחלה, החוק נותר ללא שינוי. גם לאחר התיקון, עובד צובר בכל חודש 1.5 ימי מחלה וזאת עד ל-90 יום. במידה והעובד מועסק במשרה חלקית, צבירת ימי המחלה מחושבת בהתאם. 


בבוא המעביד להתחקות אחר שכרו של העובד, בוחן הוא את השכר ללא בונוסים, שעות נוספות או עמלות מיוחדות. עם זאת, סכומים כגון תוספת וותק, תוספת משפחה או סכום קבוע ברמה מחלקית או מבצעית, מחושבים במסגרת ימי המחלה. חוקים נוספים כגון חוק מחלת ילד, חוק מחלת בן זוג וחוקים הקשורים בזכויות נשים בהריון, מעניקים לעובדים זכאות נוספת לימי מחלה מיוחדים. לדוגמא, הורה אשר נאלץ להישאר בביתו בגין מחלת ילדו, יהיה זכאי לתשלום דמי מחלה על חשבון מכסתו הפרטית. באותו האופן, אישה בהריון זכאית להגנה במקום עבודתה גם כאשר היא מחמיצה ימי עבודה בגין בדיקות, שמירת הריון וכו'.


האם ניתן לתבוע פיצוי על ימי מחלה שלא נפדו?


עובד אשר טוען לאחר פיטורים או התפטרות לזכאות לדמי מחלה חייב להמציא בפני המעביד (או בית הדין לעבודה) אישורים רפואיים רלבנטיים. בניגוד לחופשה שנתית או דמי הבראה, הזכאות לדמי מחלה נובעת ישירות ממצב בריאותי לקוי. עם זאת, עובדים מסוימים זכאים לצבור את ימי המחלה המגיעים להם במסגרת הסכמים קיבוציים (לדוגמא, עובדי מדינה), ולפדות אותם בגיל הפרישה.


האם ניתן להגיש דמי מחלה בזמן החופשה השנתית?


עובד אשר מוצא את עצמו בתקופת מחלה במהלך החופשה השנתית, יכול לדרוש מן המעביד ימי חופשה חלופיים. ההיגיון הסוציאלי העומד מאחורי ימי החופשה הינו להעניק לעובד זמן להתרענן תוך שהוא איננו נפגע כלכלית. עם זאת, במקום בו העובד חולה ואינו יכול לעבוד בלאו הכי, אין הוא נהנה מחופשתו.


פיטורים במהלך מחלה, האמנם?


עובדים רבים מפוטרים בזמן שהם שוהים בחופשת מחלה וטרם שמוצתה תקופת המחלה על פי החוק. עם זאת, מן הפסיקה ידוע כי המעסיק איננו רשאי לנתק את יחסי העבודה בתקופה זו. אי לכך, הפיטורים (וההודעה המוקדמת להם) יכנסו לתוקפם רק כאשר תמוצה תקופת המחלה.
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.