פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

לנוחיותכם מצד ימין ישנה רשימה של התחומים המרכזיים בדיני עבודה בהם אתר זה עוסק - בכל תחום ישנו מידע רב ומקיף, שאלות ותשובות וחומר מעניין וחשוב - הן לעובדים והן למעסיקים.

 

מרבית העובדים במדינת ישראל הינם שכירים המקבלים את משכורתם באופן חודשי, יומי או על בסיס עמלות ותגמולים. כמו כן, ידוע כי מעבידים רבים נוטים לקפח את עובדיהם ולא לשלם להם את כל הזכויות המגיעות להם. מדובר בהפרות המתחילות בתשלום שכר הבסיס, נמשכות בקיזוז והפרשות, ומגיעות עד כדי פיצויי פיטורים או אפליית נשים בהריון.

 

מדינת ישראל, בהיותה מדינת חוק, מעניקה לעובדים  הגנה במסגרת מגוון רחב של חוקי מגן בדיני העבודה. כמו כן, זכויותיהם של העובדים מוגנות גם במסגרות קיבוציות או חוזי עבודה אישיים. בשנים האחרונות מתחזקת אט אט הפסיקה בבתי הדין לעבודה לגבי ההגנות הסוציאליות המגיעות לעובדים.

 

בתי הדין לעבודה הוקמו במסגרת חוק בית הדין לעבודה, התשכ"ט-1969. מדובר במערכת משפטית ספציפית הזוכה לסמכות ייחודית בכל הקשור לדיני העבודה בישראל. מטרתה של מערכת זו הינה להגן על זכויות העובדים (וגם על אלו של המעסיקים) תחת התפיסה של "שפיטה במקום שביתה", כמילותיו של שר העבודה דאז, יגאל אלון.

 

להלן מספר דוגמאות לסמכויות בית הדין לעבודה – פיצויי פיטורים, שעות נוספות, נשים בהריון, זכות ההתאגדות, הסכמים קיבוציים, יחסי עובד-מעביד, חוזה עבודה, התפטרות בדין פיטורים, עבודת נוער, קיזוזים משכר העובד, הודעה מוקדמת לפני פיטורים ועוד.
 

דיני העבודה בישראל מעניקים לעובדים השכירים זכויות קוגנטיות רבות. חלק מזכויות אלו הינן ידועות לכל כגון שכר מינימום, שעות נוספות או תגמול בעבור עבודה בימי חג. כמו כן, קיימות זכויות אחרות אשר פחות ידועות לציבור הרחב דוגמת דמי הודעה מוקדמת, ימי חופשה שנתית ודמי הבראה.

 

זכויות המגן הינן זכויות בסיסיות בדיני העבודה והן אינן ניתנות לויתור. כלומר, מדובר בזכויות עובדים אשר לא ניתנות להפרה, לא על ידי חוזה עבודה, לא באמצעות כתב ויתור ולא מפאת אי ידיעת החוק (גם מצד המעביד).

 

שימו לב, עובדים רבים מגלים על זכויותיהם לאחר סיום העבודה. אל דאגה, תביעות בגין תשלום זכויות מגן אלו יכולות להיות מוגשות גם בדיעבד ולאחר התפטרות או פיטורים. כמו כן, היות ומדובר בזכויות ראשונות במעלה, פעמים רבות מטיל בית הדין לעבודה את נטל השכנוע על כתפיו של המעביד במקרים אלו. לדוגמא, גם כאשר אין בידי העובד את רישום השעות הנוספות המדויוק, אין זה אומר שדין תביעתו להידחות על הסף.

 

תביעות בגין זכויות מגן בעבודה מוגשות פעמים רבות לפתחן של ערכאות בית הדין לעבודה. שימו לב, מדובר בעניינים מורכבים אשר הוכחתם איננה תמיד פשוטה. כמו כן, קיימות גם מספר זכויות נגדיות אשר העובד חייב כלפי המעביד (לדוגמא, הודעה לפני התפטרות). אי לכך, במידה ואתם מעוניינים לבחון את זכאותכם לזכות זו או אחרת, מומלץ ואף חובה לפנות לעורך דין המתמחה בדיני העבודה.

 

זכויות מגן עומדות לזכות העובדים מתוקף שני עקרונות בסיסיים - חוקי העבודה (לדוגמא, חוק פיצויי פיטורין או חוק חופשה שנתית) ופסיקת בית המשפט (לדוגמא, הזכות לשימוע). כמו כן, קיימות זכויות מסוימות במסגרת דיני המגן בעבודה החלות על ציבורים מסוימים כגון זכויות נשים, זכויות נוער, זכויות אנשים עם מוגבלויות ועוד.

 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.