פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

מהו דיון מהיר בבית הדין לעבודה?

 כדי להפחית את העומס על בתי הדין לעבודה נקבע בחוק בית הדין לעבודה שתביעות בנושאי יחסי עובד מעביד בהן סכום התביעה אינו עולה על סכום מסוים (כ 26,000 שח נכון לשנת 2013) יידונו בסדר דין מהיר.

כאמור לא כל תביעה המוגשת לבית הדין לעבודה יכולה להתברר בדיון מהיר אפילו אם סכום התביעה נמוך מן המקסימום שנקבע. רק תובענות עובד-מעביד (כולל כאלה שעניינן קופות גמל) יידונו באופן זה.

כאשר נוכח בית הדין לעבודה שמדובר בתביעה העונה כל הקריטריונים הנ"ל מפסיק בית הדין להיות כפוף לסדרי הדין והוא מוסמך לפעול בכל דרך כדי להביא לפתרון צודק של הסכסוך. פתרון כזה יכול להימצא בדרך של פשרה בין הצדדים או, לאחר שהצדדים הביעו הסכמתם לכך, כשבית הדין מכריע.

כדי לערער על פסק דין שניתן בהליך דיון מהיר יש לקבל רשות לכך מנשיא בית הדין הארצי לעבודה, סגנו או שופט בית הדין הארצי לעבודה שמונה לכך (על ידי נשיא בית הדין הארצי לעבודה).
ישנם מקרים בהם תביעה שהחלה דרכה בדיון מהיר עוברת להידון כתביעה רגילה, זאת אם מסתבר לבית הדין שבלתי אפשרי להגיע להכרעה מהירה. במקרים אחרים מועברת בהסכמת הצדדים תביעה המתבררת בדיון מהיר להליך בוררות.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.