פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם בית הדין לעבודה תמיד נוטה לטובת העובד?

למרות שישנם מי שסבורים שבית הדין לעבודה נוטה לטובת העובד אין לתפיסה זו כל אחיזה במציאות. 

אמנם, שופטי בית הדין לעבודה מודעים היטב לפערי היכולת האופייניים בין מעסיקים ועובדים (במיוחד כשמדובר בעובד בודד וכזה המשתייך לארגון עובדים) והם פועלים על מנת להבטיח שעובדים יזכו למשפט צדק ויוכלו לעמוד על הזכויות המגיעות להם על פי דין, אולם בית הדין לעבודה לעולם לא יעניק לעובד זכויות שלא מגיעות לו.

ישנם מנגנונים האמונים על צמצום פערי הכוחות בין מעסיקים ועובדים, ארגוני העובדים בראשם וכך גם הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה. אין זה מתפקידו של בית הדין לעבודה לנהוג באפליה מתקנת לטובת העובדים. נהפוך הוא, חובתו של בית הדין לעבודה לפסוק באופן אובייקטיבי לחלוטין ובהתאם למצב המשפטי הנוהג (הוראות חקיקה והלכות פסוקות הרלוונטיות למקרה). 

בפרסומים שונים מובעות מדי פעם דעות כאילו בית הדין לעבודה מיטיב עם עובדים או לחילופין נוטה דווקא לטובת המעסיקים. לאורך זמן נראה כי אין בניתוחים כאלה ממש אלא הם נסמכים על מקבץ מקרי של הכרעות אשר רק נדמה כי הן מצביעות על מגמה מסוימת.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.