פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

האם בית הדין לעבודה תמיד בעד העובד?

 תנאי ראשון במעלה הוא שבית דין יהיה אובייקטיבי לחלוטין וידון בכל מקרה לגופו, ללא משוא פנים וללא שנטייה מקדמית כלשהי תתפתח כתוצאה מעיסוקו השוטף. לכן טעות היא לחשוב שבבית הדין לעבודה זוכה צד כלשהו (תובע או משיב) לעדיפות רק מפני שמדובר בעובד.
למרות כל האמור ישנם מי שטוענים כי בבית הדין לעבודה נודע יתרון מסוים לעובד שכן השופטים מודעים לפער האופייני ביכולות בין עובד ומעביד ולפיכך פועלים, עד כמה שסדר הדין מאפשר, לצמצם השפעת פער זה ולאפשר לעובדים להתמודד על קרקע שווה מול מעסיקיהם.
טעות היא לתבוע מעסיק בבית הדין לעבודה מתוך סברה שמדובר בערכאה שתפקידה לאפשר לעובדים לנגח את מעסיקיהם. בתי הדין לעבודה אמונים על יישוב סכסוכים שנתגלעו על רקע יחסי עבודה. כפי שקורה כשישנן אי הסכמות לעיתים מסתבר שהאשם כולו מוטל על אחד הצדדים ולעיתים שני הצדדים נדרשים להגמיש עמדותיהם.
ראוי שעובד התובע מעסיק  (או מעסיק לשעבר) בבית הדין לעבודה יבחן היטב אם יש מקום לתבוע ויכין כהלכה את תביעתו, מומלץ מאוד לעשות זאת בסיוע עורך דין המתמחה בתחום.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.