פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

את מי ניתן לתבוע במקרה של אובדן כושר עבודה

במקרה של אובדן כושר עבודה, עומדות לנפגע מספר אפשרויות לתביעה של פיצוי או קיצבה. ראשית מעצם היותו של הנפגע עובד ישראלי המוגן בחוק מפני מצב של אובדן יכולת ההשתכרות, זכאי כל אזרח לפנות למוסד לביטוח לאומי לקבלת תשלום בגין 3 החודשים הראשונים לפגיעה. התשלום מהביטוח הלאומי יתקבל לאחר הגשת כל המסמכים הרלוונטיים והוא יועבר ישירות לחשבונו של הנפגע. אם אובדן כושר העבודה נמשך מעבר ל-3 חודשים - ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לנכות קבועה. מעבר לזכות לקבלת תשלום מהביטוח הלאומי יכול אדם לתבוע את חברת הביטוח שלו. הפיצוי מחברת הביטוח הפרטית יתקבל במקביל לפיצוי מהביטוח הלאומי ואיננו סותר או מבטל אותו. חשוב לדעת כי פוליסות ביטוח פרטיות משתנות מחברה לחברה, והכיסוי הביטוחי משתנה בהתאם לתנאים המצויינים בפוליסה.

במידה ואין לנפגע ביטוח פרטי, ובמידה ויוכל לטעון כי הפגיעה או המחלה שלו נגרמו כתוצאה מהתנהגות פוגעת או רשלנות של צד שלישי כגון נהג שפגע בו, המעסיק שלו או כתוצאה מתנאי עבודתו, יוכל הנפגע לתבוע את חברת הביטוח של הצד השלישי, של המעסיק, ולעיתים אף את המעסיק עצמו, וכך לקבל את הפיצוי ההולם המגיע לו.

שאלות ותשובות נוספות בנושא

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.