פנו אלינו ללא התחייבות
שלח

 

רחוב החשמל 10, קומה 2, ת.ד 26 עפולה מיקוד 1810001
טלפון: 04-6526479 | פקס: 04-6592087

דוא"ל: OFFICE@DHLAW.CO.IL
 

אוטם שריר הלב כתאונת עבודה

סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי מגדיר מהי תאונת עבודה אשר במסגרתה יהיה זכאי מבוטח לדמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי. על פי סעיף זה, מדובר באירוע אשר התרחש בזמן ובעקבות העבודה וכתוצאה ממנו נגרמו לעובד נזקי גוף. כאשר מדובר בעובד אשר החליק מסולם, קל לקבוע שעסקינן בתאונת עבודה. עם זאת, ישנם מקרים מורכבים יותר אשר דורשים פרשנות רחבה של האירוע. כמו כן, לעיתים יש לנהל הליכים משפטיים מול המוסד לביטוח לאומי על מנת לזכות בהכרה באירוע כתאונת עבודה. דוגמא לכך היא התקף לב, או בשמו הרפואי – אוטם שריר הלב, בזמן העבודה.

מבחן המאמץ המיוחד

על מנת שאירוע של אוטם שריר הלב יוכר על ידי בית הדין לעבודה כתאונת עבודה, מוטל על המבוטח להוכיח כי אירע אירוע חריג בעבודתו שגרם להתקף הלב. מדובר בקביעה משפטית אשר נשענת על הראיות המוצגות בפני הערכאה הדיונית. לצורך קביעה משפטית זו, משתמשת הפסיקה במבחן האירוע החריג הקרוי גם מבחן המאמץ המיוחד.

על פי הפסיקה, מדובר בפעולה אשר דרשה מאמץ בלתי רגיל מהעובד באופן שהקשה עליו במידה משמעותית. מדובר אפוא באירוע חריג אשר יכול להביא להתרחשות אירוע לב. אירוע זה יכול להיות מאמץ נפשי מיוחד (לדוגמא, שיחה קריטית עם לקוח או וויכוח חריף עם אחד העובדים) או מאמץ פיסי בלתי רגיל. במידה ובית הדין לעבודה משתכנע כי מדובר במאמץ חריג, ייתכן וייקבע כי האירוע שימש כטריגר לאוטם שריר הלב ממנו סבל המבוטח.


בית הדין לעבודה אינו בוחן את המאמץ אלא בהתאם לתנאי העסקתו של התובע. לדוגמא, סבל אשר עיסוקו בסחיבת רהיטים איננו יכול לטעון כי הרמת ספה כבדה במיוחד היוותה אירוע חריג בעבודתו. במקרים אלו, יהיה על הסבל להוכיח מדוע הרמת הספה הספציפית גרמה למאמץ חריג במיוחד אשר הביא להתפרצות אוטם שריר הלב בעניינו.


סמיכות זמנים


עניין נוסף אשר העובד צריך להוכיח בבית המשפט הוא כי התקיימה סמיכות זמנים של ממש בין אוטם שריר הלב לבין האירוע במקום העבודה. דהיינו, ככל שבין האירוע החריג במקום העבודה לבין אוטם שריר הלב חלף זמן קצר יותר, כך מתגבש יותר הקשר הסיבתי הדרוש להכרה בתאונת העבודה.


עם זאת, סמיכות זמנים זו איננה תמיד מספיקה. הלכה פסוקה היא כי הקביעה כי מתקיים קשר סיבתי מותנה בהוכחה שהאירוע החריג אכן היווה סיבה ממשית להתקף הלב. כמו כן, ישנם מקרים בהם אירוע לבבי הוכר כתאונת עבודה גם בהעדר סמיכות זמנים (לאחרונה ניתן פסק דין אשר במסגרתו הוכרה תאונת עבודה גם כאשר המבוטח לקה בהתקף לב כשלושה שבועות לאחר האירוע החריג).


עבר בריאותי


עברו הבריאותי של העובד מהווה אף הוא שיקול בבוא בית הדין לעבודה לקבוע האם מדובר בתאונת עבודה, אם לאו. לדוגמא, דין אדם צעיר ובריא בשנות ה-40 לחייו, אשר מעולם לא עישן סיגריה, איננו כדין אדם בן 50 אשר מעשן במשך 20 שנה קופסת סיגריות ביום. בית הדין לעבודה עושה אפוא איזון בין נתוניו האישיים של התובע והם עומדים לנגד עיניו.


על פי רוב, בית הדין לעבודה יבקש לעניין זה חוות דעת רפואית מטעם רופא קרדיולוג אשר יבחן את הקשר שיש בין נסיבות עברו הבריאותי של הנפגע, תנאי העבודה, ואוטם שריר הלב. לעיתים, ייתכן וייקבע כי אירוע הלב היה מתרחש בכל מקרה, וזאת בשל אורח חייו של המבוטח.
 

אתר משרד עורכי-דין דרור חייק הוקם במטרה לסייע לך בתחומי דיני העבודה ונזקי הגוף; המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. אין במידע המוצג באתר זה כל המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, ביטוחי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. כל המסתמך על המידע באתר בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. מכיוון שכל מקרה ומקרה שונה בעובדות ובנסיבות יש לקבל ייעוץ משפטי אישי ומפורט בטרם נקיטת הליכים או קבלת החלטות ולא לפעול על סמך המידע הכללי באתר.